Valdība apņemas nodrošināt stabilu finansējumu 'Latvijas Vēstnesim' ilgtermiņā
Foto: LETA

Šonedēļ Ministru kabinets skatīja informatīvo ziņojumu "Par oficiālās publikācijas un tiesiskā informācijas nodrošināšanas funkciju izpildi", kas nosaka turpmāko rīcību, lai nodrošinātu VSIA "Latvijas Vēstneša" deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildi – oficiālās publikācijas nodrošināšanu, portāls "Delfi" uzzināja Tieslietu ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

""Latvijas Vēstnesis" nodrošina ne tikai likumu publicēšanu, bet arī veicina sabiedrības izpratni par normatīvajos aktos noteiktajām personu tiesībām un pienākumiem, kā arī uztur Latvijas informatīvās telpas drošībai būtisku kritisko infrastruktūru. Tādēļ stabila finansējuma nodrošināšana "Latvijas Vēstnesim" deleģēto valsts uzdevumu izpildei ir vitāli nepieciešama nacionālās drošības un informatīvās telpas drošības apsvērumu dēļ," norāda tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

"Latvijas Vēstnesim" tiek noteikts stratēģiskais mērķis – nodrošināt ilgtspējīgas, vispārpieejamas un vienotas platformas darbību, kurā nepastarpināti sniedz sabiedrībai nozīmīgu un kvalitatīvu valsts, pilsonisko un tiesisko informāciju.

Piešķirot patstāvīgu finansējumu VSIA "Latvijas Vēstnesim", tiks nodrošinātas Satversmē garantētās tiesības ikvienam zināt savas tiesības. Visi nacionālie normatīvie akti sabiedrībai (tai skaitā komersantiem) un valsts institūcijām (tai skaitā tiesām) būs pieejami vienuviet un bez maksas (gan spēkā esošās, gan vēsturiskās, gan nākotnes redakcijas), kas būtiski atvieglos gan sabiedrībai savu tiesību un pienākumu apzināšanu, gan arī valsts institūcijām normatīvo aktu piemērošanu un ievērošanas kontroli.

Papildus ikvienam oficiālās informācijas sniedzējam nebūtu jāmaksā par nepieciešamību publicēt informāciju, kā arī tiks samazinātas izmaksas dažādām sabiedrības grupām (tai skaitā komersantiem), kuriem normatīvajos aktos ir paredzēts pienākums publicēt informāciju oficiālajā izdevumā. Turklāt panākta vienošanās, ka arī visi pašvaldību saistošie noteikumi tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un sistematizēti portālā "likumi.lv".

Arī valsts prezidents Egils Levits ir aicinājis paredzēt valsts budžeta finansējumu oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likumā noteikto funkciju veikšanai.

Pieņemot zināšanai minēto informatīvo ziņojumu, jautājumu par VSIA "Latvijas Vēstnesis" deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei papildus nepieciešamā finansējuma piešķiršanu 2021. gadā un turpmākajos gados 1,4 miljonu eiro apmērā Ministru kabinetā izskatīs likumprojekta "Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2021., 2022. un 2023. gadam" un likumprojekta "Par valsts budžetu 2021. gadam" sagatavošanas procesā kopā ar visu ministriju un citu valsts pārvaldes iestāžu prioritāro pasākumu pieprasījumiem, informē Tieslietu ministrija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Budžets 2021 Jānis Bordāns Ministru kabinets Tieslietu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form