Valdība atbalsta divu plašu starptautisku militāro mācību organizēšanu Latvijas teritorijā rudenī
Foto: DELFI Aculiecinieks

Valdība otrdien atbalstīja Aizsardzības ministrijas (AM) ieceri rudenī Latvijā organizēt divas plašas starptautiskas militārās mācības - "Sudraba bulta" un "Furious Axe".

No 23. septembra līdz 6. oktobrim Latvijas teritorijā plānots organizēt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un ārvalstu bruņoto spēku vienību kopējās militārās mācības "Sudraba bulta". Tās ir štābu un vienību mācības komandvadības pilnveidošanai, valsts aizsardzības operāciju plānošanai un vadīšanai.

Tajās plāno piedalīties bruņoto spēku vienības no Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Lietuvas, Igaunijas, Latvijas un Latvijā dislocētās Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas. Mācības tiek rīkotas, lai pilnveidotu sadarbību starp NBS vienībām un starptautiskajiem partneriem.

NBS plāno piedalīties mācībās, lai pārbaudītu un pilnveidotu Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandvadības, mobilitātes un kaujas spējas, sertificētu Baltijas bataljonu dalībai NATO Reaģēšanas spēkos 2020. gadā, kā arī attīstītu uzņemošās valsts atbalsta spējas, nodrošinot sabiedroto spēku darbību Latvijas teritorijā.

Savukārt no 28. oktobra līdz 10. novembrim Latvijā plānots organizēt NBS un ārvalstu bruņoto spēku vienību kopējās militārās mācības "Furious Axe". Tās būs bataljona kaujas grupas līmeņa taktiskās lauka mācības, kurās plāno piedalīties bruņoto spēku vienības no Latvijas, Igaunijas, kā arī no Igaunijā dislocētās Lielbritānijas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas.

NBS plāno piedalīties šajās mācībās, lai vingrinātu un pilnveidotu uzņemošās valsts atbalsta spējas, nodrošinot sabiedroto spēku darbību Latvijas teritorijā.

Plānots, ka katrā no militārajām mācībām piedalīsies vairāk par 500 ārvalstu militārpersonām.

Source

LETA
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form