Valdība nosaka lielāku kompensāciju par Ukrainas bēgļu izmitināšanu
Foto: Shutterstock

Ministru kabinets trešdien, 20. jūlijā, ārkārtas sēdē aptaujas kārtībā apstiprināja grozījumus noteikumos par primāri sniedzamā atbalsta nodrošināšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem, ar kuriem jau no šodienas noteikta lielāka kompensācija par primāri sniedzamo atbalstu – Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu ar termiņu līdz 60 dienām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ekonomikas ministrijā (EM) portālu "Delfi" informēja, ka apstiprinātie grozījumi noteikumos paredz augstāku atlīdzību par izmitināšanu – par dzīvokļa īri ne vairāk kā 600 eiro mēnesī, par citām izmitināšanas vietām – ne vairāk kā 15 eiro par personu diennaktī, ja pašvaldība atbilstoši Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma prasībām pieņēma lēmumu par attiecīgo Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu līdz 60 dienām.

EM atgādināja, ka pašvaldības ir norādījušas uz sarežģījumiem izmitināt Ukrainas civiliedzīvotājus par līdz šim noteikto atlīdzības apjomu un daļā pašvaldību ir izveidojies kritisks izmitināšanas vietu trūkums. Tādēļ tika pieņemti grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, paredzot, ka pašvaldības var pieņemt lēmumu par attiecīgā Ukrainas civiliedzīvotāja izmitināšanas termiņu līdz 120 dienām vai līdz 60 dienām, ja attiecīgajā pašvaldībā nav iespējams nodrošināt izmitināšanu ar termiņu līdz 120 dienām.

Lēmumu par izmitināšanu līdz 60 dienām pašvaldība varēs pieņemt tikai tad, ja pašvaldībā ir sasniegti 80% no faktiski iespējamā izmitināto Ukrainas civiliedzīvotāju skaita un nav iespējams nodrošināt izmitināšanu citā pašvaldībā.

EM arī norādīja, ka pašvaldībai, lemjot par Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu līdz 60 dienām, jāņem vērā attiecīgajā pašvaldībā faktiski izmitināto Ukrainas civiliedzīvotāju skaits, atrašanās vieta, iespējamās izmitināšanas izmaksas atbilstoši faktiskajai īres tirgus situācijai attiecīgajā pašvaldībā, kā arī nodarbinātības, izglītības un sociālā atbalsta iespējas attiecīgajā pašvaldībā.

Tāpat jāņem vērā arī Ukrainas civiliedzīvotāja atbilstība kādai no personu grupām, kurām tiek turpināts atbalsts arī pēc likumā noteiktā termiņa, bet ne ilgāk kā līdz šī gada beigām, t.i. personām ar invaliditāti, personām pensijas vecumā, sievietēm visā grūtniecības periodā, bērnu pirmsskolas vecumā, kuram nav iespējas apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi, bērnu, kas pāriet uz mācībām nākamajā izglītības pakāpē vai turpina izglītības ieguvi Ukrainā tālmācībā vai attālināti, ārkārtas aizbildni, kurš kopj bērnu līdz 2 gadu vecumam un jebkuru personu, kas nodrošina pirmsskolas vecuma bērna kopšanu, aprūpi un bērnam nav iespējas apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Paredzēts, ka turpinot personu, kas atbilst kādai no iepriekšminētajām personu grupām, izmitināšanu pēc 60 dienām, bet ne ilgāk kā līdz šī gada beigām tiks segti izdevumi šādā apmērā – privātpersonai (izīrētājam) 300 eiro mēnesī par mājokli vai, ja izmitināšana turpinās citā izmitināšanas vietā (pašvaldības īpašumā, valdījumā vai turējumā esošā izmitināšanas vietā vai citā izmitināšanas vietā), valsts sedz pašvaldībai izdevumus ne vairāk kā 100 eiro mēnesī par katru izmitināto personu, ja dzīvošanai pielāgotajā telpā vai telpu grupā tiek izmitinātas ne vairāk kā trīs personas, bet ja vairāk nekā trīs personas, par katru nākamo personu ne vairāk kā 50 eiro mēnesī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ministru kabinets Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form