Valdība piešķir 2,11 miljonus eiro piemaksām profesionālās izglītības pedagogiem
Foto: DELFI

Valdība ceturtdien vienojās piešķirt 2 117 468 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai nodrošinātu vienreizēju piemaksu par darbu Covid-19 laikā profesionālās izglītības un profesionālās ievirzes pedagogiem, kā arī atbalsta personālam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Paredzēts, ka piemaksa būs 300 eiro, tajā skaitā piemaksas bruto apmērs 242,74 eiro un darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksa (VSAOI) – 57,26 eiro.

Izglītības un zinātnes ministrija ierosina, ka pedagogi vienreizēju atbalstu saņems par papildu slodzi un palielinātu darba apjomu obligātā mācību satura apguvei nodrošināšanā, kā arī par darba apjoma palielināšanos, nodrošinot vienlīdzīgu pieeju visiem izglītojamiem.

Ministrija piedāvā divus galvenos kritērijus, par kuriem profesionālās izglītības un profesionālās ievirzes izglītības pedagogiem būtu paredzēts vienreizējs atbalsts 300 eiro apmērā.

Pirmais no tiem ir, ka pedagogs ir veicis ātru pārorientēšanās uz attālinātu mācību procesu, veidojot individuāli pielāgotus mācību plānus audzēkņiem, kā arī nodrošinot praktiskās mācības profesijas apguvei, kā arī veicis pastiprinātu analīzi saskaņā ar audzēkņu individuālām mācīšanās vajadzībām.

Otrs kritērijs paredz, ka pedagogs piemaksu saņem, ja izglītības iestādē gatavo izglītojamos gada noslēguma pārbaudes darbiem un profesionālās kvalifikācijas eksāmeniem, kā arī praktiskajiem darbiem, kas nav izpildāmi attālinātajā mācību procesā.

Jau vēstīts, ka valdība iepriekš lēmusi piešķirt līdzekļus piemaksām arī pirmsskolu un speciālo izglītības iestāžu pedagogiem.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Izglītības un zinātnes ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam