Valdība rosina sociālo pabalstu 'griestus' saglabāt līdz 2015.gadam
Foto: GRIGORIJ.LV

Valdība otrdien, slēgtajā sēdē lemjot par šā gada budžeta papildu konsolidāciju, vienojās līdz pat 2014.gada beigām saglabāt no 2009.gada noteiktos vairāku sociālo pabalstu "griestus", informē Finanšu ministrija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Valdība cer šādā veidā speciālajā budžetā 2013.gadā ietaupīt 31,7 miljonus latu, bet 2014.gadā - 32,5 miljonus latu.

Pirms tam gan valdība atklātajā sēdes daļā jau bija atbalstījusi Labklājības ministrijas (LM) informatīvo ziņojumu, kurā plāni pagarināt pabalstu ierobežojumu termiņu nav minēti, vien norādīts, ka 2011.gada 1.pusgadā ģimenes valsts pabalsta ierobežojums ir turpināms un pabalsts izmaksājams astoņu latu apmērā par ikvienu bērnu, vecāku pabalsta izmaksa strādājošām personām 50% apmērā ir turpināma par visiem bērniem, kuri dzimuši līdz 2010.gada 2.maijam, bet valsts sociālās apdrošināšanas pabalstiem (slimības pabalstam, maternitātes pabalstam, paternitātes pabalstam, vecāku pabalstam un piešķiramajam bezdarbnieka pabalstam) noteiktie ierobežojumi "ir saglabājami un turpināmi".

Jau vēstīts, ka 2009.gadā valdība nolēma no pērnā gada 1.janvāra līdz 2012.gada 31.decembrim ierobežot bezdarbnieka pabalsta un slimības pabalsta izmaksu, bet no pērnā gada 3.novembra līdz 2012. gada 31.decembrim - arī maternitātes un paternitātes pabalsta izmaksu, nosakot šiem pabalstiem "griestus" vidēji 350 latu apmērā mēnesī jeb 11,51 latu dienā un pieskaitot 50% no summas, kas pārsniedz noteiktos "griestus".

Portāla "Delfi" arhīvs arī liecina, ka Labklājības ministrija jau janvāra beigās Valsts sekretāru sanāksmē izsludināja izmaiņas likumā par maternitātes un slimības apdrošināšanu, kas paredz arī pēc 2012.gada 31.decembra maternitātes un paternitātes pabalstu piešķirt 80% apmērā no pabalsta saņēmēja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form