Valdība otrdien nolēma sākt Latvijas Universitātes (LU) un Latvijas Medicīnas akadēmijas (LMA) reorganizāciju un uzdeva reorganizācijas komisijai līdz 2000. gada 31. janvārim sagatavot sīku reorganizācijas rīcības plānu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Rīcības plānā ir jānodrošina LU uzņemšanas noteikumu izstrāde nākamajam gadam līdz 2000. gada 15. martam, kā arī LMA darbinieku un studējošo pārstāvju pilntiesīga piedalīšanās universitātes rektora vēlēšanās 2000. gada maijā.

Plānā arī jāparedz priekšlikumu sagatavošana nākamā gada budžetam, nosakot, ka LMA finansēšanai piešķirtie līdzekļi no 2000. gada 1. septembra pārdalāmi starp Labklājības ministriju un Izglītības un zinātnes ministriju.

Reorganizācija ir jāpabeidz līdz 2000. gada 20. augustam.

Tā neskars pašreiz abās augstskolās studējošos, valdības sēdes starplaikā BNS uzsvēra izglītības un zinātnes ministrs Māris Vītols.

Pēc Vītola teiktā, gan LMA, gan LU pašreiz studējošajiem būs iespējas turpināt un pabeigt studijas sāktajās studiju programmās. Savukārt tie studenti, kas mācības sāks pēc LMA pievienošanas universitātei, jau mācīsies pēc jaunajām programmām.

Valdība arī uzdeva Augstākās izglītības padomei līdz 2000. gada 31. janvārim izstrādāt studiju programmu noteikumus augstskolām, lai novērstu studiju programmu sadrumstalotību un dublēšanos.

Šā paša mērķa īstenošanai LU Senāta komisijai jāizveido ekspertu darba grupa, lai izskatītu universitātes akadēmijas studiju programmas, kuras dublējas, un, ja nepieciešams, tās apvienotu. Tāpat komisijai jāpārtrauc studentu uzņemšana noteikumiem neatbilstošajās programmās no 2000./2001. gada.

Savukārt Izglītības un zinātnes ministrijai līdz 2000. gada 31. maijam jāizstrādā priekšlikumi grozījumiem augstskolu likumā par valsts dibinātu augstskolu likvidācijas un reorganizācijas kārtību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form