Valdība virza Latvijas kandidātus EST ģenerāladvokāta vakancei
Foto: Pixabay

Ceturtdien, 21. janvārī, Ministru kabinets (MK) izvirzīja Latvijas kandidātus Eiropas Savienības Tiesas (EST) ģenerāladvokāta vakancei. Pretendentus uz šo amatu Latvija iesaka pirmo reizi, portālu "Delfi" informēja Tieslietu ministrijas (TM) pārstāve Lana Mauliņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas izvirzītos kandidātus vērtēs Līguma par Eiropas Savienības darbību 255. panta komiteja, kas izveidota ar mērķi izvērtēt Eiropas Savienības dalībvalstu virzīto kandidātu piemērotību attiecīgo pienākumu pildīšanai. Atbilstošāko kandidātu amatā iecels dalībvalstu valdības, savstarpēji vienojoties.

TM norāda, ka vispiemērotākā pretendenta vārds un uzvārds tiks publicēts pēc tā apstiprināšanas.

Amata pienākumus no Latvijas virzītais ģenerāladvokāts EST sāks pildīt no 2021. gada 7. oktobra.

Atlasi pretendentu nominēšanai veica komisija, kuras sastāvā bija pārstāvji no Ārlietu ministrijas, Saeimas, Augstākās tiesas, Ģenerālprokuratūras, Satversmes tiesas un TM.

Ģenerāladvokātu pienākums ir sniegt EST objektīvus un neatkarīgus secinājumus par izskatāmo lietu. Lai paātrinātu atsevišķu lietu izskatīšanu, ģenerāladvokāta secinājumi tiek sniegti tikai tajās lietās, kurās tiek apspriesti jauni vai īpaši aktuāli tiesību jautājumi.

Vācijai, Francijai, Itālijai, Spānijai un Polijai ir pastāvīgi ģenerāladvokāti, bet pārējām Eiropas Savienības dalībvalstīm atlikušajiem sešiem ģenerāladvokāta amatiem rotācijas kārtībā jāizvirza savi kandidāti.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ārlietu ministrija Eiropas Savienība Francija Ģenerālprokuratūra Itālija Ministru kabinets Polija Saeima Satversmes tiesa Spānija Tieslietu ministrija Vācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form