Valdības komiteja atbalsta Latvijas Mediju ētikas padomes izveidi
Foto: DELFI

Ministru kabineta komiteja (MKK) trešdien, 21. novembrī, atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) virzītā un mediju nozares vairākuma atbalstītā mediju ētikas uzraudzības mehānisma – pašregulatīvas, koleģiālas Mediju ētikas padomes – izveidi, liecina informācija valdības mājas lapā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lēmums pieņemts, izvērtējot KM sagatavoto konceptuālo ziņojumu par mediju ombuda izveidi, sastāvu, darbības vadlīnijām un lauku.

Konceptuālajā ziņojumā, analizējot citu valstu pieredzi, starptautiskos cilvēktiesību dokumentus, tiesisko un mediju ekosistēmu Latvijā, aplūkoti trīs dažādi risinājumi mediju ētikas uzraudzības sistēmas izveidei Latvijā.

Kā viens no risinājumiem tika vērtēts arī Mediju tiesībsargs – konstitucionāls institūts jeb Saeimas apstiprināta viena amatpersona un divi mediju nozares pašregulācijas mehānismi: Mediju ombuds jeb viena, nozares iecelta persona, kā arī MKK atbalstītais variants par Mediju ētikas padomes izveidi – vairāku nozares ieceltu mediju padomes locekļu veidotu koleģiālu padomi.

"Mediju un žurnālistu ētikas ievērošana un sabiedrības uzticība medijiem ir, pirmkārt, pašas mediju nozares atbildība. Esmu gandarīta par šo vēsturiski nozīmīgo soli – nozares vairākums ir uzņēmies iniciatīvu dibināt Mediju ētikas padomi. Tādējādi mēs pievienosimies demokrātisko valstu saimei, kurā mediju nozare strādā pēc vienotiem ētikas principiem," uzsver kultūras ministre Dace Melbārde (NA), norādot, ka valsts KM personā vien dod pirmo impulsu un atbalstu mediju pašorganizācijai šajā jautājumā.

Mediju nozares vairākums jau izveidojis iniciatīvas grupu, kura strādā pie pašorganizējošas Mediju ētikas padomes izveidošanas. tajā apvienojusies Latvijas Žurnālistu asociācija, Latvijas Preses izdevēju asociācija, Latvijas Raidorganizāciju asociācija, Latvijas Reklāmas asociācija, Nacionālā informācijas aģentūra LETA, AS "Delfi" un AS "Latvijas Mediji".

Iniciatīvu atbalsta arī Latvijas Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas un TV neatkarīgo producentu asociācijas.

Par atbildīgo institūciju ziņojuma īstenošanā noteikta KM.

Mediju ētikas padomes izveides risinājuma īstenošanas uzsākšana jāuzsāk līdz šā gada 31. decembrim.

Tāpat MKK lēma, ka izvērtējumu par to, vai un kādi mediju ombuda institūta elementi nostiprināmi normatīvajā regulējumā, veiks KM izveidota darba grupa, un darba grupas priekšlikumus Ministru kabinetā līdz 2020. gada 1. janvārim iesniegs kultūras ministrs.

Mediju ombuda izveidi paredzēts nodrošināt no KM budžeta apakšprogrammas – "Mediju politikas īstenošana" – 53 524 eiro apmērā ik gadu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dace Melbārde Kultūras ministrija Latvijas Universitāte Prese Rīgas Stradiņa universitāte Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form