Valsts amatpersonu deklarācijas par 2019. gadu iesnieguši 66% amatpersonu
Foto: Saeimas administrācija

Līdz ceturtdienai valsts amatpersonas deklarācijas par 2019. gadu iesnieguši 66% valsts amatpersonu, informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atbilstoši VID rīcībā esošajai informācijai kārtējā gada valsts amatpersonu deklarācijas par 2019. gadu kopumā šogad jāiesniedz 56 904 amatpersonām.

Līdz 26. martam ir iesniegti 66% vai 37 434 deklarācijas.

Valsts amatpersonām līdz 1. aprīlim (ieskaitot) ir jāiesniedz VID deklarācija par 2019. gadu. Deklarācijas jāiesniedz elektroniski, izmantojot VID elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS). Valsts amatpersonas deklarāciju, tāpat kā citus VID iesniedzamus dokumentus, iespējams iesniegt EDS autorizējoties ar internetbankas rekvizītiem.

Lai atvieglotu deklarācijas aizpildīšanu ir pilnveidota EDS dokumenta ievadforma un tie deklarācijas punkti, par kuriem informācija jau ir VID rīcībā, aizpildās automātiski. Savukārt valsts amatpersonai ir pienākums VID atlasīto informāciju pārbaudīt un, ja nepieciešams, precizēt un papildināt.

Valsts amatpersonas deklarācijas iesniegšanas un aizpildīšanas kārtība ir noteikta likumā par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā un Ministru kabineta 2002. gada 22. oktobra noteikumos Nr.478 "Kārtība, kādā aizpildāmas, iesniedzamas, reģistrējamas un glabājamas valsts amatpersonu deklarācijas un aizpildāmi un iesniedzami valsts amatpersonu saraksti".

Vienlaikus VID vērsa uzmanību, ka valsts amatpersonas deklarācijā ir punkts "Cita informācija", kurā iespējams norādīt informāciju, kas, pēc deklarācijas iesniedzēja ieskatiem, sniedz pilnīgāku priekšstatu par mantiskā stāvokļa izmaiņām deklarēšanas periodā vai paskaidrot ar deklarētajām ziņām saistītas intereses vai citus apstākļus. Aizpildīto deklarāciju pirms iesniegšanas nepieciešams pārbaudīt un, kad deklarācija pārbaudīta, apliecināt deklarācijā norādīto ziņu patiesumu.

Tāpat VID atgādināja, ka atbilstoši normatīviem kredītiestādes sniedz informāciju VID par fiziskās personas konta atlikuma summu iepriekšējā kalendāra gada pēdējās dienas beigās, tādēļ VID aicina būt uzmanīgiem, aizpildot deklarācijas sadaļu par bezskaidras naudas uzkrājumiem.

Iesniegtās deklarācijas iespējams precizēt mēneša laikā pēc tam, kad iesniegtā deklarācija ir publiskota VID Valsts amatpersonu deklarāciju publiskojamajā datubāzē.

Jau vēstīts, ka deklarācija par 2018 .gadu bija jāsniedz 57 029 valsts amatpersonām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Deklarācija VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form