Valsts amatpersonu deklarācijas par pagājušo gadu iesnieguši 65% amatpersonu
Foto: LETA

Valsts amatpersonu deklarācijas par pagājušo gadu līdz piektdienai iesnieguši 65% amatpersonu, pavēstīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atbilstoši VID rīcībā esošajai informācijai valsts amatpersonu kārtējā gada deklarācija par 2020. gadu jāiesniedz 57 684 valsts amatpersonām, bet līdz piektdienai ir iesniegtas 37 503 valsts amatpersonu kārtējās gada deklarācijas par 2020. gadu.

No 15. februāra līdz 1. aprīlim, ieskaitot, valsts amatpersonām ir pienākums VID iesniegt valsts amatpersonas kārtējo gada deklarāciju par 2020. gadu. Deklarācijas jāiesniedz elektroniski, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS).

Valsts amatpersonas deklarāciju, tāpat kā citus VID iesniedzamus dokumentus, iespējams iesniegt EDS, autorizējoties ar internetbankas rekvizītiem, eID, eParakstu vai "eParaksts mobile". Tādējādi, ja ir nozaudēts VID piešķirtais EDS identifikators un parole, to vairs nav nepieciešams atjaunot.

Lai atvieglotu deklarācijas aizpildīšanu, ir pilnveidota EDS dokumenta ievadforma un tie deklarācijas punkti, par kuriem informācija jau ir VID rīcībā, aizpildās automātiski. Savukārt valsts amatpersonai ir pienākums VID atlasīto informāciju pārbaudīt un, ja nepieciešams, precizēt un papildināt.

VID vērš uzmanību, ka valsts amatpersonas deklarācijā ir punkts "Cita informācija", kurā iespējams norādīt informāciju, kas pēc deklarācijas iesniedzēja ieskatiem sniedz pilnīgāku priekšstatu par mantiskā stāvokļa izmaiņām deklarēšanas periodā vai paskaidrot ar deklarētajām ziņām saistītas intereses vai citus apstākļus. Aizpildīto deklarāciju pirms iesniegšanas nepieciešams pārbaudīt un, kad deklarācija pārbaudīta, apliecināt deklarācijā norādīto ziņu patiesumu.

Atbilstoši normatīviem kredītiestādes sniedz informāciju VID par fiziskās personas konta atlikuma summu iepriekšējā kalendāra gada pēdējās dienas beigās, tādēļ VID aicina būt uzmanīgiem, aizpildot deklarācijas sadaļu par bezskaidras naudas uzkrājumiem.

Iesniegtās deklarācijas var precizēt mēneša laikā pēc tam, kad iesniegtā deklarācija publiskota VID Valsts amatpersonu deklarāciju publiskojamo datubāzē.

Valsts amatpersonas deklarācijas iesniegšanas un aizpildīšanas kārtība ir noteikta likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" un Ministru kabineta 2002. gada 22. oktobra noteikumos "Kārtība, kādā aizpildāmas, iesniedzamas, reģistrējamas un glabājamas valsts amatpersonu deklarācijas un aizpildāmi un iesniedzami valsts amatpersonu saraksti".

Plašāka informācija par valsts amatpersonas amatiem, amatpersonas deklarāciju iesniegšanas kārtību un termiņiem pieejama VID tīmekļvietnes sadaļā "Privātpersonām/Valsts amatpersonām". Sadaļā "Privātpersonām/Valsts amatpersonām/Informatīvie un metodiskie materiāli" pieejami aktualizēti materiāli "Valsts amatpersonas deklarācijas aizpildīšanas un iesniegšanas kārtība" un "Valsts amatpersonas deklarācijas precizēšana".

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Deklarācija VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form