Valdība otrdien atbalstīja labklājības ministres Dagnijas Staķes ierosinājumu pārcelt līdzšinējo Rīgas reģionālās Valsts darba inspekcijas (VDI ) vadītāju Ritu Elci VDI direktora amatā, informēja ministrijas Komunikācijas departamentā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Ņemot vērā, ka konkurss uz VDI direktora amatu noslēdzās bez rezultātiem, labklājības ministre, apsverot tālāko rīcību, pieņēma lēmumu rosināt valdībā pārcelšanas procedūru, par piemērojamāko kandidatūru šim amatam piedāvājot Elci, kura no 2001.gada pilda Rīgas reģionālās VDI vadītājas pienākumus un šajā laikā sevi apliecinājusi kā prasmīgu vadītāju.

Tāpat Elcei ir Valsts darba inspekcijas direktora amata aprakstā izvirzītajām prasībām atbilstoša augstākā izglītība veselības aprūpē un tiesību zinātnēs, kas papildināta ar Aroda veselības ārsta sertifikātu un apmācību projektu vadībā, personāla vadībā, kā arī profesionāla un praktiska darba pieredze, strādājot vadošos amatos Valsts darba inspekcijā.

"Jauna konkursa izsludināšana negarantētu pozitīvu rezultātu, līdz ar to tā rīkošana šajā situācijā būtu gan papildus resursu, gan laika patēriņš. Bet, lai uzlabotu Valsts darba inspekcijas darbu, nevar vairs ilgāk atstāt to bez profesionāla vadītāja. Esmu pārliecināta, ka Elces līdzšinējā profesionālā pieredze un aktīvā darbība darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jomā būs garants inspekcijas straujākai darba uzlabošanai," uzsver labklājības ministre. Labklājības ministrijas izveidotā konkursa komisija, izvērtējot četrus pretendentus, kuri bija pieteikušies konkursā uz VDI direktora amatu, atzina, ka neviena pretendenta profesionālā sagatavotība neatbilst direktora amata aprakstā noteiktajām prasībām. Līdz ar to konkurss noslēdzās bez rezultātiem. Valdība 14.martā atbalstīja labklājības ministres ierosinājumu pārcelt VDI direktoru Jāni Bērziņu inspekcijas direktora vietnieka amatā ar 2006.gada 3.aprīli. Pārcelt Bērziņu direktora vietnieka amatā ministre nolēma pēc rūpīgas VDI darbības izvērtēšanas, secinot, ka inspekcijai ir vāja stratēģiskā plānošana, trūkst darbības ietekmes novērtējums un kvalitatīvie dati par iestādes kompetences jomām.

Tāpat arī nelegālās nodarbinātības ierobežošanā VDI trūkst analīzes par paveikto pasākumu efektivitāti, piešķirto resursu racionālu izmantošanu, kā arī par nepieciešamajiem uzlabojumiem, lai mazinātu jau šobrīd radušās problēmas VDI darbā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form