Valsts prezidents piešķir NBS komandierim ģenerālleitnanta pakāpi
Foto: LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir piešķīris Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandierim Leonīdam Kalniņam ģenerālleitnanta militārā dienesta pakāpi, portālu "Delfi" informēja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā.

Valsts prezidents atbalstīja aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa (ZZS) ierosinājumu, novērtējot Kalniņa veiksmīgo darbību sešus mēnešus pēc apstiprināšanas NBS komandiera amatā.

"Ar savu profesionālo darbību Ģenerālmajors Leonīds Kalniņš ir iemantojis karavīru cieņu, kā arī veiksmīgi sadarbojies ar sabiedroto valstu militārpersonām, nodrošinot NATO daudznacionālo spēku bataljona uzņemšanu Latvijā," norāda Vējonis.

Jau vēstīts, ka Kalniņš NBS komandiera amatā stājās šā gada janvārī.

Saeima Kalniņu NBS spēku komandiera amatā apstiprināja pērn 22. decembrī..

Ģenerālmajors Kalniņš bruņotajos spēkos dien kopš 1997. gada, bet NBS Apvienotā štāba priekšnieka amatā - no 2016. gada augusta.

Dienestu sācis Zemessardzes 51. bataljonā, 2003. gadā iecelts par Izlūku mācību centra komandieri. No 2003. līdz 2005. gadam dienējis Mācību vadības pavēlniecībā, no 2005. līdz 2009. gadam - Zemessardzes štāba Operatīvās plānošanas pārvaldes priekšnieka amatā, savukārt no 2009.gada līdz apstiprināšanai Zemessardzes komandiera amatā - 2011. gadā, dienējis Zemessardzes štāba un Operatīvās pārvaldes priekšnieka amatā.

Iepriekšējais NBS komandieris Raimonds Graube pērn oktobrī informēja Nacionālo drošības padomi par iesniegumu, kurā lūdz viņu atvaļināt no amata pirms pilnvaru termiņa beigām.

Tags

Raimonds Graube Saeima Zemessardze Valsts prezidents
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form