Valsts robežsardzei ārkārtējās situācijas laikā palīdzēs Zemessardze
Foto: LETA

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā, līdz 11. janvārim atbalsta sniegšanā Valsts robežsardzei, atbilstoši atbildības teritorijai, plānots iesaistīt četras Zemessardzes brigādes, informēja Aizsardzības ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) sniegs atbalstu Valsts robežsardzei, sākot ar 7. decembri, un turpinās to darīt līdz 11. janvārim, kad noteiktas ārkārtējās situācijas beigas.

Plānots, ka atbalsta sniegšanā Valsts robežsardzei tiks iesaistītas Zemessardzes 1. Rīgas brigāde, Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde, Zemessardzes 3. Latgales brigāde un Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde. Atbalsta sniegšanā Valsts robežsardzei ik diennakti tiks iesaistīti vismaz 44 zemessargi, kuri uzdevumus veiks divās 12 stundu maiņās, 11 robežkontroles punktos.

Zemessardzes uzdevumos būs sniegt atbalstu Valsts robežsardzei, nodrošinot normatīvo aktu prasību praktisku izpildi un kontrolējot uz Eiropas Savienības (ES) iekšējām robežām ieceļojošo personu elektronisku Apliecinājumu aizpildīšanu "covidpass.lv". Zemessardze uzdevumu izpildi nodrošinās Valsts robežsardzes vadībā.

Kā vēstīts, valdība otrdien nolēma, ka Valsts robežsardze sadarbībā ar NBS un Valsts policiju no 7.decembra pastiprināti uzraudzīs, vai Latvijā ieceļojošas personas pilda noteikto pienākumu - iesniegt apliecinājuma anketu personu informācijas sistēmā "covidpass.lv".

Jau no šā gada 30.marta līdz 9.jūnijam NBS sniedza atbalstu Valsts robežsardzei ES ārējās un iekšējās robežas uzraudzībā, lai ierobežotu Covid-19 izplatību. Kopā ar robežsargiem dienesta pienākumus veica karavīri un zemessargi no Zemessardzes 3. Latgales brigādes, 2. Vidzemes brigādes un 1. Rīgas brigādes.

Savukārt 16.jūnijā Ministru kabinets apstiprināja atbalsta sniegšanas pagarinājumu Valsts robežsardzei līdz šā gada 9.jūlijam, pamatojoties uz vērtējumu par epidemioloģisko situāciju Krievijā un Baltkrievijā, kā arī veikto risku analīzi un valsts institūciju rīcībā esošo informāciju par nelegālās imigrācijas straujo pieaugumu pēc ārkārtējās situācijas termiņa beigām. Līdz ar to NBS turpināja sniegt atbalstu līdz 9.jūlijam. Ik dienu atbalsta sniegšanā tika iesaistīti 60 karavīru un zemessargu, kā arī līdz 15 transportlīdzekļu.

Latvijā no 9.novembra izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību. Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Ministru kabinets ir izsludinājis ārkārtējās situācijas pagarinājumu līdz 11.janvārim.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Valsts robežsardze Nacionālie bruņotie spēki Zemessardze
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form