Valsts un pašvaldību ceļu sakārtošanas prioritāšu saskaņošanai veidos padomi
Foto: F64

Satiksmes ministrijas, VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) un pašvaldību pārstāvji trešdien vienojās par nepieciešamību veidot Latvijas Ceļu padomi, kurā varētu saskaņot valsts un pašvaldību autoceļu sakārtošanas prioritātes, portālu "Delfi" informēja Satiksmes ministrija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) trešdien sanāksmes dalībniekus iepazīstināja ar
LVC sagatavoto ziņojumu par autoceļu segu remontu un valsts autoceļu sakārtošanas perspektīvas.

"Satiksmes ministrija ir izdarījusi savu darbu un veikusi pamatīgu "mājas darbu" – apzinājusi situāciju uz valsts autoceļiem, noskaidrojusi remontējamās un rekonstruējamās vietas, izstrādājusi nopietnu darbu plānu. Turklāt darbs ir darīts, ņemot vērā esošo situāciju valsts budžetā un mūsu finansiālās iespējas," SM un LVC ziņojumu komentēja Augulis, "bet tagad sagaidām pretimnākšanu no valdības, koalīcijas partneriem un, protams, pašvaldībām."

Informatīvajā ziņojumā tiek prasīta ziemā pārtērēto līdzekļu valsts autoceļu uzturēšanai – kopumā 5.8 miljonu latu – atdošana valsts pamatbudžeta programmas "Valsts autoceļu fonds" apakšprogrammā "Valsts autoceļu pārvaldīšana, uzturēšana un atjaunošana". Šogad SM arī lūgs piešķirt vēl 2011 aptuveni deviņus miljonus latu, lai nodrošinātu kritiskāko reģionālo autoceļu tūlītēju sakārtošanu.

Tāpat Satiksmes ministrija nāks klajā ar priekšlikumu palielināt Eiropas Savienības fondu finansējumu autoceļu programmām 2007. – 2013. gada plānošanas periodā uz to ES finansēto programmu rēķina, kurās veidojas līdzekļu pārpalikums.

Puses vienprātīgi atzina, ka kavēšanās lēmuma pieņemšanā saistībā ar līdzekļu pārdali par labu ceļu sakārtošanas programmām ir nepieļaujama.

Augulis uzsver, ka nepietiekama finansējuma apstākļos ir ļoti būtiski pašvaldībām vienoties par potenciālo darbu prioritātēm un plānošanu nevis gada, bet vismaz piecu gadu laika posmā.

Tāpēc diskusijā ministrs aicināja partnerus izveidot Latvijas Ceļu padomi. Pašvaldību pārstāvji atbalstīja šo ieceri, jo tādā veidā būs iespējams saskaņoti īstenot valsts un pašvaldību autoceļu sakārtošanas prioritātes.

Paredzēts, ka padomē darbosies satiksmes ministrijas, LVC, kā arī plānošanas reģionu un pašvaldību pārstāvji.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form