Atēna

Grāmatu tirgotava "Valters un Rapa" L.Lapsas un K.Jančevskas grāmatu "Kampējs. Stāsts par Andri Šķēli un vērdiņu" tirgo par 12,99 latiem, kas ir divkārša šīs grāmatas vairumtirdzniecības cena izdevniecībā "Atēna".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kā pastāstīja grāmatu namā "Valters un Rapa", vēl ceturtdien no rīta grāmata "Kampējs. Stāsts par Andri Šķēli un vērdiņu" tika tirgota par 10,29 latiem, bet tad vadības pārstāvis devis mutisku rīkojumu grāmatas cenu palielināt līdz 12,99 latiem.

Kā noskaidroja aģentūra LETA, "Jāņa Rozes grāmatnīcā" grāmata "Kampējs. Stāsts par Andri Šķēli un vērdiņu" tiek tirgota par 9,20 latiem, bet Saeimā tā ceturtdien bija nopērkama par 8,90 latiem.

Par grāmatu tirgotavas "Valters un Rapa" īpašnieku pārstāvja mutisko rīkojumu dubultot grāmatas cenu ļoti izbrīnīts ir "Baltic Screen" valdes loceklis Lato Lapsa. Pēc viņa domām, tā tiek mēģināts grāmatu "Kampējs. Stāsts par Andri Šķēli un vērdiņu" padarīt nepieejamu lasītājiem.

Lapsa arī pauda viedokli, ka šī rīcība liecina, ka "daudziem grāmata "Kampējs. Stāsts par Andri Šķēli un vērdiņu" ir netīkama" un ka ietekmīgu cilvēku grupējums, kura 1999.gada sarunu ieraksti plaši citēti grāmatā, "vēl ir stipri dzīvelīgs".

Arī apgāda "Atēna" īpašnieks Pēteris Jankavs pauda viedokli, ka "Valtera un Rapas" noteiktais 100% uzcenojums grāmatai "Kampējs. Stāsts par Andri Šķēli un vērdiņu", visticamāk, "noteikts politisku iemeslu dēļ".

"Valters un Rapa" esot paņēmis realizācijai gandrīz pusotru tūkstoti grāmatas "Kampējs. Stāsts par Andri Šķēli un vērdiņu" eksemplāru. Parasti grāmatu tirgotāji lielāku uzcenojumu par 40% neliekot.

Jankavs informēja, ka L.Lapsas un K.Jančevskas grāmatu "Kampējs. Stāsts par Andri Šķēli un vērdiņu" par daudz pieņemamāku cenu - 7,50 latiem var iegādāties apgādā "Atēna", Rīgā, Blaumaņa 16/18, darbadienās no plkst.9 līdz 17.15.

2006.gada jūnijā grāmatu tirgotava "Valters un Rapa" atteicās tirgot Lato Lapsas un Kristīnes Jančevskas grāmatu "Kas ir Lembergs. Ventspils mēra ceļš uz naudu un varu". Toreiz grāmatas autors Lapsa norādīja, ka viens no "Valters un Rapa" īpašniekiem ir advokāts Zigmunds Spāde, kura darbības arī ir aprakstītas grāmatā par Lembergu.

Spāde, toreiz vaicāts, vai viņam daļēji piederošās grāmatnīcas atteikums tirgot grāmatu saistīts ar to, ka grāmatā minēts arī advokāta vārds, sacīja: "Nezinu. Varbūt." No sīkākiem komentāriem par tirgotavas atteikumu pārdot grāmatu Spāde atturējās.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Ventspils mērs ik gadu no AS "Valters un Rapa" saņem nomas maksu par nekustamo īpašumu. Saskaņā ar Lemberga amatpersonas ienākumu deklarācijās norādītajām ziņām, piemēram, 2006.gadā saņemti 67 830 lati, 2005.gadā - 30 930 lati, 2004.gadā - 47 480 lati, 2003.gadā - 44 342 lati.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form