Vanaga atkārtoti ievēlēta par LIZDA priekšsēdētāju
Foto: LETA

Attālināti notikušā kongresā par Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēta Inga Vanaga, informēja LIZDA pārstāvis Guntis Meisters.

LIZDA septītajā kongresā, kas notika attālināti, par LIZDA priekšsēdētāju vienbalsīgi elektroniski ievēlēta līdzšinējā arodbiedrības priekšsēdētāja Vanaga, bet par LIZDA priekšsēdētājas vietnieci ievēlēta Irina Avdejeva, kura līdz šim arodbiedrībā pildīja izglītības jautājumu ekspertes pienākumus. Citas kandidatūras arodbiedrības priekšsēdētāja un vietnieka amatam nebija izvirzītas, norādīja Meisters.

Pamatojoties uz ārkārtējo situāciju valstī, Uzņēmuma reģistra sniegto informāciju, spēkā esošo likumu par attālinātu balsošanu Covid-19 pandēmijas laikā, LIZDA padome aprīļa beigās nolēma septīto kongresu rīkot divās daļās.

Pirmā daļa attālināti notika šonedēļ un tajā kongresa delegāti elektroniski apstiprināja LIZDA statūtus un revīzijas komisiju, elektroniski vēlēja LIZDA revīzijas komisijas locekļus, kā arī vēlēja LIZDA priekšsēdētāju un LIZDA priekšsēdētāja vietnieku. Balsojumā piedalījās 224 no 227 ievēlētajiem kongresa delegātiem. Par Vanagu nobalsoja visi, kas piedalījās balsojumā, proti, 224 delegāti.

Uzzinot balsojuma rezultātus, LIZDA priekšsēdētāja Vanaga pateicās ikvienam biedram par viņas kandidatūras atbalstīšanu. Viņas ieskatā, balsojums ir augstākais novērtējums par kopīgi sasniegto, par viņas līdzšinējo darbību, par padomes, valdes, kā arī LIZDA biroja darbu.

Savukārt par Avdejevu nobalsoja 223 no 224 kongresa delegātiem.

LIZDA septītā kongresa otro daļu plānots organizēt klātienē šī gada rudenī. Tomēr konkrēts laiks vēl nav zināms, un kongresa norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī, norādīja Meisters.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form