VARAM lūdz KNAB izvērtēt Ikšķiles mēra rīcību
Foto: LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) lūgusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) izvērtēt Ikšķiles mēra Induļa Trapiņa rīcību saistībā ar finanšu līdzekļu ieguldīšanu pašvaldības infrastruktūras objektā, portālu "Delfi" informēja ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

VARAM tika saņemta informācija, ka Ikšķiles novada pašvaldībā ir veikti pašvaldības autoceļa atjaunošanas darbi. Ikšķiles novada domes deputāti vēstulē ministriju informējuši, ka iepriekš minētajiem pašvaldības autoceļiem pieguļ Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja ģimenei piederoši nekustamie īpašumi, tostarp nekustamais īpašums, kur atrodas viņa dzīvesvieta un kur viņa laulātā organizē saimniecisko darbību.

Savukārt Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Trapiņš vēstulē ministrijai sniedza skaidrojumu, ka pašvaldības ceļu remonts ir tieši saistīts ar derīgo izrakteņu ieguvi un tā transportēšanu uz betona ražotni īpašumā "Tigranas" un konkrētu pašvaldības ceļa posmu izmantošana tika apzināta tikai sarakstē ar VAS "Latvijas Valsts ceļi" pēc tehnisko noteikumu saņemšanas pievadceļa valsts vietējās nozīmes autoceļu V966 izbūvei.

Vienlaikus Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs informēja, ka 18. jūnijā tika noslēgts līgums ar SIA "Īpašumi EG" par to, ka uzņēmums ar saviem spēkiem un līdzekļiem veiks iepriekš minēto ceļu rekonstrukciju. Savukārt Ikšķiles novada pašvaldība saskaņā ar līgumu apņēmās "Īpašumi EG" izdot pieprasītajā apjomā atļaujas, lai uzņēmuma tehnika varētu izmantot attiecīgus ceļus un tiltu.

Ņemot vērā likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" 11. panta pirmajā daļā noteikto, secināms, ka Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs, iespējams, rīkojies prettiesiski, noslēdzot līgumu ar SIA "Īpašumi EG" un iekļaujot tajā iepriekšminētos nosacījumus, norāda VARAM.

Tāpat Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs, noslēdzot līgumu un atļaujot SIA "Īpašumi EG" veikt pašvaldības ceļa rekonstrukciju, iespējams, pārkāpis likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" 18. panta pirmajā daļā noteikto, turpina VARAM.

Likumā "Par autoceļiem" noteikts, ka pašvaldību ceļu un ielu pārvaldīšana, uzturēšana, projektēšana, renovācija, rekonstrukcija un būvniecība tiek finansēta no pašvaldību līdzekļiem un valsts līdzekļiem.

Saskaņā ar likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" valsts amatpersonai vai koleģiālajai institūcijai ir aizliegts prasīt vai pieņemt no fiziskās vai juridiskās personas ziedojumu, kā arī cita veida mantisku palīdzību publiskām vajadzībām, ja ziedojums vai palīdzība ietekmē lēmuma pieņemšanu attiecībā uz šo fizisko vai juridisko personu.

KNAB kontrolē likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" izpildi, kā arī citos normatīvajos aktos valsts amatpersonām noteikto papildu ierobežojumu ievērošanu. Attiecīgi KNAB veic pārbaudes un pārkāpumu gadījumā atbildīgās amatpersonas sauc pie likumā noteiktās atbildības, uzsver VARAM.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Ikšķile KNAB VARAM
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form