VARAM par tiesiski atbilstošu atzīst Salaspils novada regulējumu azartspēļu ierobežošanai
Foto: Unsplash

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izvērtējusi un sniegusi pozitīvu atzinumu par Salaspils novada domes apstiprināto lokālplānojumu azartspēļu organizēšanas vietu noteikšanai Salaspils pilsētas teritorijas daļā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu "Delfi" informēja VARAM, lokālplānojums groza spēkā esošo Salaspils novada teritorijas plānojumā noteiktā pilsētas daļā, ar mērķi noteikt azartspēļu brīvas pieejamības ierobežojumus Salaspils centrā un detalizēti noteikt teritorijas Salaspils novadā, kurās atļautas vai aizliegtas azartspēļu organizēšanas vietas.

Ministrs Artūrs Toms Plešs (AP) skaidro, ka ir pašvaldības, "kas savu neizdarību slēpj aiz skaļiem paziņojumiem, un ir pašvaldības, kas, sagatavojot atbilstošu plānu azartspēļu organizēšanai pašvaldībā, izvērtējušas ierobežojumu samērīgumu, respektējušas iedzīvotāju viedokli un sabalansējušas uzņēmējdarbības intereses".

Pēc ministra paustā, Salaspils novada domes pieeja var kalpot par pozitīvu piemēru citām pašvaldībām novadu attīstības plānošanā, izmantojot likumā piešķirtās tiesības un ņemot vērā ministrijas ekspertu ieteikumus.

Novada dome skaidro, ka noteiktu azartspēļu organizēšanas vietu darbība nav savienojama ar Salaspils novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijā 2014.-2030. gadam izvirzīto novada nozīmes attīstības centra perspektīvo pakalpojumu klāstu – pašvaldībai ir jāveido kvalitatīva un pievilcīga dzīves vide, kurā īpaši padomāts par ģimenēm draudzīgu telpu, jānodrošina tādu pakalpojumu klāstu un infrastruktūru, kas ir atbilstošs mūsdienīgai uzņēmējdarbības videi, kā arī perspektīvā jākalpo par labu paraugu ilgtspējīgai pilsētvides attīstībai.

Pilsētas daļa, kurā tiek izstrādāts lokālplānojums, ir Salaspils pilsētas centrs un kurā dzīvo lielākā daļa Salaspils novada iedzīvotāju, aptver teritorijas ap valsts galveno autoceļu A6, Rīgas ielu, dzelzceļu, Nacionālo botānisko dārzu, centra apbūvi ar publiskajām un dzīvojamām būvēm un kopā veido gandrīz 442 hektārus, jeb 29% no pilsētas teritorijas.

Plešs norāda, ka paskaidrojuma rakstā pašvaldība atbilstoši noteiktajiem kritērijiem ir sniegusi lokālplānojuma risinājuma aprakstu, izvērtējot katru no lokālplānojuma teritorijā esošajām azartspēļu organizēšanas vietām un pamatojot to ar pieejamiem jaunākajiem pētījumiem šajā jomā, kā arī ir paredzēts saprātīgs pārejas periods jaunā regulējuma ieviešanai.

Azartspēļu un izložu likums pašvaldībām paredz tiesības noteikt vietas un teritorijas, kurās azartspēles nav atļauts organizēt, tomēr azartspēļu organizēšanas absolūts aizliegums, kuru pašvaldība attiecina uz visu pašvaldības administratīvo teritoriju, kā norādījis Plešs, neatbilst Azartspēļu likuma 41. panta otrās daļas 11. punktā un 42. panta desmitajā daļā dotajam pilnvarojumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ministrija atgādina, ka, vērtējot teritorijas plānošanas dokumentus, VARAM ir pienākums pārliecināties par attiecīgo dokumentu atbilstību normatīvajiem aktiem.

Kā ziņots, pēc VARAM lēmuma apturēt Rīgas teritorijas plānojumu nākamajiem gadiem, Rīgas mērs Staķis paziņoja par izstāšanos no partijas "Par!", kas automātiski nozīmē, ka viņš pametis arī partiju apvienību "Attīstībai/Par!" (AP).

VARAM ir partijas "Latvijas attīstībai" politiskā pārraudzībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Artūrs Toms Plešs Partija "Latvijas attīstībai" Salaspils novads VARAM Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form