VARAM rosinās ļaut publiskās apspriešanas organizēt tiešsaistē
Foto: Zane Bitere/LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosinās grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kuri paredz iespēju ikvienam iesaistīties sabiedriskajās apspriedēs, nodrošinot atbilstošus apstākļus, ņemot vērā, ka pandēmijas laikā apspriežu norise tika ierobežota, portālu "Delfi" informēja ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

VARAM ar teritorijas attīstības plānošanā iesaistītajām interešu grupām vairāku diskusiju ietvaros sagatavojusi priekšlikumus grozījumiem Covid‑19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā.

Izstrādātajos grozījumos akcentēta nepieciešamība nodrošināt visu sabiedrības grupu informētību par attiecīgā plānošanas dokumenta izstrādi un noskaidrot viņu viedokli par piedāvātajiem plānošanas dokumentu risinājumiem, plānotajām izmaiņām un ar plānošanas dokumentu īstenošanu saistītajiem attīstības projektiem.

Ņemot vērā pastāvošos pulcēšanās ierobežojumus, kas liedz sabiedrībai pilnvērtīgi iesaistīties teritorijas attīstības plānošanas dokumentu publiskajā apspriešanā, ministrija ar ekspertiem darba diskusiju ietvaros vienojās par iespēju teritorijas attīstības plānošanas dokumentu – ilgtspējīgas attīstības stratēģijas, attīstības programmas, lokālplānojumu, detālplānojumu un to stratēģiskās ietekmes uz vidi novērtējuma, kā arī tematisko plānojumu publisko apspriešanu nodrošināt neklātienes formā un nosacījumiem, kas jāizpilda, lai to nodrošinātu.

Līdz ar to sagatavotais priekšlikums Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma grozījumiem paredz noteikt papildus nosacījumus sabiedrības informēšanas nodrošināšanai – izziņošanu vismaz divos plašsaziņas kanālos un informācijas pieejamības nodrošināšanu publiskajā ārtelpā, iespēju saņemt konsultācijas.

Tāpat priekšlikums paredz publiskās apspriešanas sanāksmes organizēšanu, izmantojot tiešsaistes videokonferenci vai citu tiešsaistes sarunu rīku, vienlaikus nodrošinot iespēju ar plānošanas dokumentiem iepazīties klātienē, ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības pasākumus.

Tādējādi tiks nodrošināta katra sabiedrības locekļa iespēja izteikt savu viedokli arī situācijā, ja nav pieejami attālinātās saziņas rīki vai atbilstoša programmatūra, prognozē ministrija.

Pieļaujot publisko apspriešanu attālināti, tiek noteikts garāks publiskās apspriešanas minimālais termiņš – četras nedēļas.

Satversme paredz, ka ar publisko apspriešanu tiek nodrošināta plānošanas dokumenta leģitimitāte un plānošanas procesa atklātība, sekmējot sabiedrības informētību, tāpēc, vietējām pašvaldībām ir jāvelta maksimāla uzmanība tam, lai katrs indivīds varētu pilnvērtīgi izmantot savas līdzdalības tiesības teritorijas plānošanas procesā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

VARAM Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam