Vējoņa darbību pēc ievēlēšanas prezidenta amatā pozitīvi vērtē 37,6% iedzīvotāju
Foto: LETA

Jaunievēlētā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa darbību pēc ievēlēšanas pozitīvi vai drīzāk pozitīvi novērtējuši 37,6% Latvijas iedzīvotāju. Visaugstāk viņš novērtēts Zemgalē un Rīgā, bet mazāks atbalsts viņam bijis Kurzemē, liecina "Latvijas faktu" veiktā aptauja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pozitīvi Vējoņa darbību pēc ievēlēšanas vērtēja 11,5% aptaujāto, bet 26,1% respondentu Vējoņa paveikto vērtēja drīzāk pozitīvi.

Negatīvi un drīzāk negatīvi jaunievēlētā prezidenta darbu vērtēja attiecīgi  6,7% un 12,2% respondentu, bet 43,4% aptaujāto nespēja atbildēt.

Pilsoņu vidū Vējoņa darba vērtējums ir nedaudz labāks - pozitīvi to vērtēja 12,1%, bet drīzāk pozitīvi - 27,7% Latvijas pilsoņu. Negatīvs vērtējums bija 6,7% aptaujas dalībnieku, bet 11,9% Vējoņa veikumu vērtēja drīzāk negatīvi.

Pozitīvi Vējoņa darbību pēc ievēlēšanas novērtēja 42,9% latviešu un 30,3% cittautiešu, bet negatīvi - attiecīgi 15,5% un 23,8% respondentu.

Lielākie Vējoņa atbalstītāji ir Zemgalē un Rīgā, kur viņa veikumu pozitīvi novērtēja attiecīgi 42,4% un 39,8% aptaujas dalībnieku, bet mazākais atbalsts Vējonim ir Kurzemē, kur pozitīvu vērtējumu bija snieguši 30,3% aptaujas dalībnieku.

Vienlaikus Rīgā jaunievēlētais prezidents arī saņēmis lielāko kritiku - negatīvi viņa veikumu šeit vērtējuši 25,5%. Tam seko Kurzeme, kur Vējoņa darbību negatīvi vērtējuši 19,7% respondentu.

Vidzemē un Latgalē ar jaunievēlētā prezidenta darbību apmierināti bija 37,7% un 34,5% respondentu, bet 19,3% un 14,1% to vērtēja negatīvi.

Vispozitīvāk Vējoņa darbību novērtējis Zaļo un zemniekus savienības elektorāts - 54,5% respondentu. Tam seko partijas "Vienotība" vēlētāji - 51,2% un Nacionālās apvienības vēlētāji - 48,9%. 

Latvijas Reģionu apvienības vēlētāju vidū Vējoni pozitīvi vērtējuši 41,2%, no "Saskaņas" vēlētājiem  - 39,6%, bet partijas "No sirds Latvijai" vēlētāju vidū Vējoņa darbību pēc ievēlēšanas Valsts prezidenta amatā pozitīvi vērtējuši 37,2%.

Aptauja veikta no šā gada 8. jūnija līdz 18. jūnijam, izmantojot tiešās intervēšanas metodi respondentu dzīves vietās.

Kopumā aptaujā tika iekļauti 1002 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Raimonds Vējonis Zaļo un zemnieku savienība Valsts prezidents
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form