Vējonis aicina ikvienu cīnīties par valsts kopīgo labklājību
Foto: LETA

Demokrātijas vārdā arī šodien ikviens ir aicināts domāt, piedalīties un vajadzības gadījumā cīnīties gan par savām un sava novada interesēm, gan par mūsu kopīgo labklājību, Nacionālo bruņoto spēku parādē Madonā par godu Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienai, akcentēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidents vēlēja ikvienam sirdīs un darbos būt kā karavīriem, kuri ar nesalaužamu degsmi gatavi stāvēt sardzē par Latvijas brīvību. "Veidosim un sargāsim savu brīvo, demokrātisko valsti katru dienu!" aicināja amatpersona.

Vējonis atzīmēja, ka pirms 28. gadiem mūsu tautas garaspēks uzveica milzīgu pārspēku, mūsu valstgriba pārspēja vienu no sava laika varenākajām impērijām. "Mēs nezinājām, ko nesīs nākamā diena, bet ticējām, ka tā būs labāka diena brīvā valstī," sacīja prezidents.

"Ticot Neatkarīgai Latvijai, toreizējais parlaments – Augstākā padome – spēja vienoties un īstenot tautas gribu. Tā bija pašnoteikšanās uzvara pār pakļaušanos. Izvēle, kas deva cerības un iespējas ikvienam pašam veidot savu un savu bērnu nākotni," pauda Vējonis, atzīmējot, ka brīvība, par kuru toreiz nobalsoja mūsu priekšstāvji, bija kaut kas vairāk par politiskās iekārtas maiņu - tā bija brīvība ikvienam no mums, brīvība uzņemties atbildību par savu valsti.

"Toreiz 1990. gada 4. maijā es atrados šeit pat Madonā savā darbavietā Blaumaņa ielā. Un es atceros satraukumu, karstās diskusijas par nākotni, cerības, kas virmoja visapkārt. Ja man tad kāds būtu teicis, ka es kādreiz kļūšu par brīvas Latvijas valsts prezidentu, es tiešām tam neticētu. Man toreiz bija tikai 24 gadi. Šodien šeit bez skaistiem vārdiem es varu apliecināt, ka brīvā, demokrātiskā, neatkarīgā valstī viss ir iespējams," teica Vējonis.

Vējonis atgādināja, ka toreiz visu tautību pārstāvji iestājās par Latviju - ne tikai Rīgā, bet pilnīgi visos Latvijas novados cilvēki pulcējās, izteica savas domas un gribu veidot jaunu Latviju, lai par to lepotos. Tāpēc demokrātijas vārdā arī šodien ikviens ir aicināts domāt, piedalīties un vajadzības gadījumā cīnīties gan par savām un sava novada interesēm, gan par mūsu kopīgo labklājību, aicināja prezidents.

Atgādinot par 4. maija vēsturisko balsojumu, Vējonis aicināja uztvert 13. Saeimas vēlēšanas tikpat atbildīgi. "Tikai piedalīšanās vēlēšanās var pilnībā apliecināt, ka tiesībām pašiem izlemt savu nākotni ir jābūt visas tautas izvēlei", piebilda prezidents.

Vējonis norādīja, ka militārā parāde Madonā nav spēka un agresijas demonstrēšana. Tā ir miera sargāšanas un valsts aizsardzības stipruma apliecināšana. "Mēs apliecinām, ka esam gatavi ar ieročiem rokās aizstāvēt mūsu dzimteni un tās iedzīvotājus pret ikvienu ienaidnieku. Tagad mūsu garaspēkam līdzās stāv pašiem savs karaspēks. Ikdienā mūs sargā tūkstoši norūdītu karavīru sauszemes, jūras un gaisa spēkos. Izšķirošā brīdī tiem palīgā nāks daudzie zemessargi un mūsu armijas rezervisti," apliecināja prezidents.

"Jūs šodien redzat, mēs neesam vieni", teica Vējonis, atzīmējot, ka šodien militārajā parādē kopā ar mūsu karavīriem soļo arī mūsu sabiedrotie no Kanādas, Polijas, Itālijas, Spānijas, Slovākijas, Albānijas, Slovēnijas un ASV, tā apliecinot visai pasaulei un katram Latvijas iedzīvotājam, ka mēs neesam vieni.

No visām Latvijas pusēm tik daudz jaunu, spēcīgu, patriotisku cilvēku brīvprātīgi iestājas Latvijas Nacionālajos bruņotajos spēkos un Zemessardzē, akcentēja Vējonis, piebilstot, ka vīrieši un sievietes velta savu laiku un savus spēkus, lai stiprinātu mūsu valsts aizsardzības spējas.

"Raugoties uz jums, es ne mirkli nešaubos, ka 1990. gada 4. maijā nolemtais ir mūžībā ierakstīts," sacīja Valsts prezidents.

Vējonis novēlēja, lai tāda pati saliedētība valdītu un vadītu mūs arī šodien. "Lai savās sirdīs un savos darbos mēs katrs esam kā karavīri, ar nesalaužamu degsmi gatavi jebkurā laikā stāvēt sardzē par Latvijas brīvību!" atzina prezidents.

Source

www.DELFI.lv

Tags

4. maijs Raimonds Vējonis Valsts prezidents
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form