Latvijas pilsoņiem ārzemēs svarīgākais ir nezaudēt saikni ar dzimteni, jo tikai tā ir iespējams saglabāt mīlestību pret savu valsti, otrdien, tiekoties ar tautiešiem Lielbritānijā, uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu "Delfi" informēja Valsts prezidenta kancelejā, Vējonis apliecināja, ka tautieši ārzemēs ir ļoti svarīga Latvijas daļa un tādēļ ir vajadzīgi valstij.

"Es priecājos, redzot, cik ļoti draudzīgi jūs visi esat. Ir svarīgi, lai latvieši ārzemēs saglabātu vienotību un palīdzētu viens otram. Tad arī neaizmirsīsim, no kurienes esam nākuši, un tiks turpinātas latviskās tradīcijas," aicināja Valsts prezidents.

Vējonis, atbildot uz klātesošo jautājumiem, teica, ka Latvijā tiek pakāpeniski nostiprināta tautsaimniecība, lai pēc iespējas mazāk Latvijas pilsoņiem būtu nepieciešamība meklēt labāku dzīvi ārzemēs un lai pēc iespējas vairāk aizbraukušo tautiešu atgrieztos mājās.

Vienlaikus Valsts prezidents apliecināja, ka viņa vizītes laikā, tiekoties ar britu amatpersonām, tiek uzsvērts, ka iespējamā Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības nedrīkst būtiski ietekmēt tur strādājošo latviešu dzīvi.

"Ikviens ar savu darbu vai pieredzi var piedalīties labākas Latvijas veidošanā. Galvenais ir nekļūt vienaldzīgiem pret Latvijā notiekošo, jo vienaldzība izbeidz jebkuras attiecības," teica Raimonds Vējonis.

Uz tikšanos bija ieradušies aptuveni 160 Lielbritānijā pastāvīgi dzīvojoši Latvijas valstspiederīgie, kuriem bija iespēja uzdot jautājumus Vējonim.

Ziņots, ka Vējonis un Iveta Vējones kundze laikā no 18. līdz 20. jūlijam atrodas oficiālajā vizītē Lielbritānijā.

Tās ietvaros notikusi Valsts prezidenta audience pie Viņas Majestātes karalienes Elizabetes II, tikšanās ar Apvienotās Karalistes parlamenta Lordu palātas spīkeri baronesi D'Souzu un parlamenta Pārstāvju palātas spīkeru Džonu Berkovu.

Trešdien, 20. jūlijā, paredzēta Vējoņa tikšanās ar Lielbritānijas ārlietu ministru Borisu Džonsonu, kā arī viesošanās NATO Sabiedroto ātrās reaģēšanas korpusa štābā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Elizabete II Iveta Vējone Lielbritānija Raimonds Vējonis Valsts prezidents
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form