Valsts prezidents Raimonds Vējonis, piektdien pabeidzot pirmo sarunu kārtu ar partijām par jaunas valdības veidošanu, nosauca virkni darbu, kuriem būtu jābūt jaunās valdības prioritātēm, bet nenosauca nedz premjera amata kandidātu, nedz deva mājienu, kurai no partijām būtu jāuzņemās valdības veidošana.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sarunās ar partijām pārliecinošs atbalsts kādam noteiktam koalīcijas modelim vai Ministru prezidenta kandidātam nav izveidojies, sacīja Vējonis un aicināja partijas ne vēlāk kā līdz šī gada beigām piedāvāt konkrētus premjera amata kandidātus un iespējamos koalīcijas modeļus.

Kā uzsvēra Vējonis, šobrīd ir noslēdzies pirmais posms virzībā uz jaunas valdības izveidošanu. "Esmu gandarīts, ka visi parlamentā pārstāvētie politiskie spēki apzinās nepieciešamību veidot spēcīgu, izlēmīgu un saliedētu komandu," uzsvēra Vējonis, "jaunajam ministru kabinetam jāgūst pilnīgs jaunveidojamās koalīcijas atbalsts."

Prezidents norādīja, ka no partiju pārstāvjiem guvis apstiprinājumu, ka jaunās valdības locekļiem jābūt ar labu reputāciju un atbalstu sabiedrībā. "Sabiedrība gaida darbu valsts labā," uzsvēra Vējonis, piebilstot, ka "jaunajai koalīcijai jāveido godīga politika".

Vējonis sarunās ar politiķiem esot guvis pārliecību, ka ir iespēja izveidot stabilu, rīcībspējīgu koalīciju.

Līdz jaunās valdības apstiprināšanai Vējonis aicināja demisionējušo valdību turpināt aktīvu darbu.

Viņš atgādināja, ka vēl pirms sarunām minēja, ka nākamajai valdībai būs jārisina daudzi svarīgi un neatliekami jautājumi. Partiju pārstāvji sarunās bijuši vienisprātis, ka valsts drošība, tautsaimniecības attīstība, reformas izglītības sistēmā un veselības aprūpē, kā arī demogrāfiskās situācijas būtiska uzlabošana būs jaunās valdības prioritārie darbi.

Lai nodrošinātu efektīvu valsts budžeta izlietojumu, būs jāveic bāzes izdevumu pārskatīšana un jāveido prognozējama nodokļu politika, uzsvēra prezidents. Tāpat jāturpina sarunas par Latvijas iestāšanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD). "Mēs nedrīkstam ilgāk kavēties ar Eiropas Savienības struktūrfondu finansējuma ieviešanu. Izlēmīgu rīcību prasīs gāzes tirgus atvēršana," pauda Vējonis.

Viņš aicināja atcerēties, ka vēl pirms gada ievēlējām šo Saeimu, dodot uzticēšanās mandātu politiskajām partijām. "To pašu gribu atgādināt politiķiem - sabiedrība sagaida darbu valsts labā. Tas nozīmē stiprināt sabiedrības uzticēšanos valsts varai kopumā, pieņemt pārdomātus un atbildīgus lēmumus, kā arī prast tos izskaidrot Latvijas tautai," klāstīja prezidents.

Kā ziņots, ceturtdien un piektdien Saeimā pārstāvētie politiskie spēki tikās ar Valsts prezidentu, lai runātu par jaunās valdības izveidi.

Politiķi kuluāros spriež, ka valdības veidošanā priekšā vēl ir smagas sarunas, jo skaidru vienošanos neesot par pašiem konceptuālākajiem jautājumiem - gan par koalīcijas sastāvu, gan par skaidru atbalstu iespējamam premjera amata kandidātam un portfeļu sadali.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Raimonds Vējonis Valdības veidošana 2015 Valsts prezidents
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form