Vēl četras partijas iesniegušas kandidātu sarakstus EP vēlēšanām
Foto: LETA

Trešdien Centrālajā vēlēšanu komitejā (CVK) savus deputātu kandidātu sarakstus Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām iesniedza četras partijas un partiju apvienības - "Latviešu Nacionālisti", Latvijas Reģionu apvienība, Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija un Jaunā konservatīvā partija, portālu "Delfi" informēja CVK.

Tādējādi Eiropas Parlamenta vēlēšanām iesniegti jau 14 deputātu kandidātu saraksti, kuros kopā pieteikti 214 deputātu kandidātu.

Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana vēlēšanām turpināsies līdz ceturtdienai, 21. martam.

Pēdējā dienā CVK kandidātu sarakstus pieņems no visiem iesniedzējiem, kas ieradīsies CVK telpās līdz pulksten 18 un kuru dokumenti būs sagatavoti atbilstoši EP vēlēšanu likuma prasībām.

CVK norāda, ka no visām partijām, kas bija prasījušas piekļuvi CVK deputātu kandidātu sarakstu sagatavošanas lietojumprogrammai, kandidātu sarakstus vēl nav iesniegušas divas partijas - "KPV LV" un partiju apvienība "Jaunā Saskaņa".

Ar visiem vēlēšanām iesniegtajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām, ziņām par kandidātiem un statistiku iespējams iepazīties CVK Eiropas Parlamenta vēlēšanu vietnē. No 20. maija ar kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem vēlētāji varēs iepazīties arī vēlēšanu iecirkņos.

Kā skaidro CVK, iesniegt kandidātu sarakstus Eiropas Parlamenta vēlēšanām drīkst likumā noteiktā kārtībā reģistrētas partijas un partiju apvienības, kurās ir ne mazāk kā 500 biedru. Tiesības kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir Latvijas un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas Latvijā, ir reģistrēti Latvijas vēlētāju reģistrā un kuriem nav liegts kandidēt dalībvalstī, kuras pilsoņi viņi ir. Deputātu kandidātam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 21 gadu vecam.

Ceturtdien savu kandidātu sarakstu iesniegšanu EP vēlēšanām pieteikusi partija "KPV LV".

CVK atgādina, ka 2014. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās piedalījās 14 partijas un partiju apvienības, vēlēšanām tika reģistrēti 170 deputātu kandidātu.

Source

www.DELFI.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form