Foto: AFI

Kamēr Rīgas dome nebūs veikusi Administratīvās tiesas uzlikto reklāmas nodevas pārrēķinu strīdu starp vides reklāmas stendu kompāniju "Clear Channel Latvia" (CCL) un Rīgas domi, Rīgas apgabaltiesa nevarēs skatīt pašvaldības prasību pret bijušo mēru Gundaru Bojāru (LSDSP) un Pilsētas attīstības departamenta direktoru Vilni Štramu par 122 000 latu zaudējumu piedziņu, portālu "Delfi" informēja Apgabaltiesas preses sekretāre Evita Naglinska.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Prasība iesniegta par zaudējumu atlīdzināšanu, kas pašvaldībai nodarīti darījumos ar vides reklāmas stendu kompāniju CCL.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa pieņēmusi izskatīšanai Rīgas domes iesniegto prasību par pašvaldībai nodarīto 122 000 latu zaudējumu piedziņu no bijušā mēra Bojāra (LSDSP) un Pilsētas attīstības departamenta direktora Štrama.

Pašvaldība uzskatīja, ka zaudējumi nodarīti darījumos ar "Clear Channel Latvia", samazinot šai kompānijai nodevu par reklāmu.

Rīgas domes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks (JL) uzskata, ka bijušais pilsētas mērs, vienpersoniski samazinot pašvaldības nodevu un pretēji noteiktajai kārtībai nevirzot minēto jautājumu izskatīšanai Pilsētas attīstības komitejā, ir pārkāpis pašvaldības saistošos noteikumus "Par pašvaldības nodevu par reklāmu un citu informatīvo materiālu izvietošanu publiskās vietās Rīgā, kā arī to izvietošanas kārtību".

Pamatojoties uz atklātajiem pārkāpumiem, Rīgas domes Audita un revīzijas pārvalde ir aprēķinājusi, ka nodeva par reklāmu prettiesiski samazināta par vairāk nekā 122 000 latu. Par šo summu pašvaldībai nodarīti zaudējumi.

Dome uzskata, ka par laika periodu no 2002.gada 1.aprīļa līdz 2002.gada 8.maijam par gandrīz 9000 latu zaudējumu radīšanu atbildīgs ir Štrams, jo Pilsētas attīstības departaments samazinājis nodevu arī par laika posmu, pirms Bojārs pieņēmis lēmumu.

Kā iepriekš atzina Bojārs, viņš jau sen gaidījis šādu Aksenoka rīcību. "Vienīgi esmu izbrīnīts, kāpēc viņš to izdarīja tik vēlu," sacīja bijušais Rīgas mērs. Viņš arī piebilda, ka vēršanās tiesā ir vērtējama "kā Aksenoka kunga kompleksu apmierināšana".

Pērnā gada aprīlī Valsts kontrole veica revīziju lietā par Rīgas domes un SIA "Clear Channel Latvia" darījumiem un to atbilstību normatīvajiem aktiem.

Pārbaudē tika konstatēti būtiski likumpārkāpumi bijušā domes priekšsēdētāja rīcībā, kas ievērojami samazinājuši pilsētas budžeta ieņēmumus, jo Bojārs kompānijai nolēmis samazināt reklāmas nodevu par 50%.

Nodevas atlaide tika dota par uzņēmuma ieguldījumu Rīgas pilsētas infrastruktūras uzlabošanā - publisko tualešu bloka uzstādīšanu Līvu laukumā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form