Vēl tikai dažas dienas var mainīt vēlēšanu iecirkni
Foto: LETA

Līdz 7.maijam – vēlētāji var pieteikt vēlēšanu iecirkņa maiņu 1.jūnija pašvaldību vēlēšanām, informē Centrālā vēlēšanu komisija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pašvaldību vēlēšanās iecirkni iespējams mainīt tās pašvaldības robežās, kur atrodas vēlētājam sākotnēji piešķirtais vēlēšanu iecirknis, vai uz pašvaldību, kur vēlētājam pieder likumā noteiktā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums.

Iecirkņa maiņa jāpiesaka jebkuras pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē. Mainot iecirkni, jāaizpilda iesniegums un jāuzrāda pase vai personas apliecība (eID). Ja vēlētājs maina iecirkni uz pašvaldību, kurā viņam pieder nekustamais īpašums, tad jāuzrāda arī zemesgrāmata vai izziņa no Zemesgrāmatas par īpašuma piederību.

No šā gada 2.maija līdz 7.maijam vēlētājiem būs iespēja iecirkņa maiņu reģistrēt arī elektroniski Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) tīmekļa vietnē www.pmlp.gov.lv. E-pakalpojums "Vēlēšanu iecirkņa maiņa" ir izstrādāts, sadarbojoties PMLP, Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK), Valsts reģionālās attīstības aģentūrai un Tiesu administrācijai.

Tāpat PMLP un CVK tīmekļa vietnēs vēlētāji, kuri nav saņēmuši paziņojumu par pašvaldību vēlēšanām, joprojām var noskaidrot savu vēlēšanu iecirkni, kurā jābalso pašvaldību vēlēšanās. Uzziņas no vēlētāju reģistra iespējams saņemt arī pa CVK informatīvo tālruni 67049999 katru dienu no pulksten 8.00 līdz 20.00.

Laikus noskaidrot, kurā vēlēšanu iecirknī jābalso un nepieciešamības gadījumā iecirkni mainīt, ir svarīgi, jo atšķirībā no Saeimas vēlēšanām un tautas nobalsošanas pašvaldību vēlēšanās vēlētāju uzskaitei lieto iepriekš izveidotus vēlētāju sarakstus. Katrs vēlētājs ir iekļauts noteikta iecirkņa vēlētāju sarakstā, kurā jābalso vēlēšanu dienā, savukārt pēc 7.maija iecirkni mainīt vairs nebūs iespējams.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Centrālā vēlēšanu komisija Vēlēšanas 2013
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form