Vēlreiz pārbaudīs augsta ranga VID amatpersonas iespējamos likuma pārkāpumus
Foto: LETA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) veiks atkārtotu pārbaudi par VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktores Sandras Kārkliņas-Ādmines iespējamiem likuma pārkāpumiem, informēja VID.

Dienestā norādīja, ka trešdien saņemts Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras (FENIP) lēmums par to, ka tiek atcelts VID Iekšējās drošības pārvaldes lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu saistībā ar Kārkliņas-Ādmines rīcību. FENIP ir uzdevusi VID Iekšējās drošības pārvaldei veikt atkārtotu pārbaudi saistībā ar Kārkliņas-Ādmines iespējamiem likuma pārkāpumiem.

VID skaidroja, ka FENIP nav iebildumu pret iepriekš veikto pārbaudi, taču prokuratūra uzskata, ka būtu jāveic padziļināta pārbaude, ko VID arī plāno darīt.

Portāls "jauns.lv" trešdien raksta, ka Kārkliņas-Ādmines vīrs Zigfrīds Ādminis bijis iekļauts riska personu jeb tā saucamajā "melnajā sarakstā". Visticamāk, Ādmini "melnajā sarakstā" VID iekļāva saistībā ar nesadarbošanos ar iestādi, deklarāciju un pārskatu neiesniegšanu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas. VID bija apturējis Ādmiņa uzņēmumu saimniecisko darbību un pēcāk pieņēma lēmumu par darbības izbeigšanu.

Pēc VID pieņemtajiem lēmumiem, šobrīd Ādmiņa uzņēmumi ir piespiedu kārtā likvidēti. Piespiedu likvidācijas rezultātā viens no Kārkliņas-Ādmines vīra uzņēmumiem SIA "Amderma" palika parādā valstij vismaz 12 918,98 eiro, lai gan Kārkliņa–Ādmine, kurai pret trešajām personām ir mantas kopība ar vīru, uz 2018.gada 31.decembri bija deklarējusi bezskaidras naudas uzkrājumus bankā 11 638,97 eiro apmērā un pērn guvusi ieņēmumus 64 544,15 eiro apmērā jeb vidēji mēnesī aptuveni 5378 eiro.

Lai arī "Amderma" pēc piespiedu likvidācijas palika parādā valstij un līdz likvidācijas brīdim Ādmiņa uzņēmumi nebija iesnieguši VID likumā noteiktos pārskatus un deklarācijas, pašlaik Ādminis vairs nav reģistrēts VID riska personu sarakstā.

Tags

Valsts ieņēmumu dienests VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form