Aivars Lembergs
Foto: F64

Ventspils mērs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij") nedomā, ka regulāra braukāšana uz Rīgas apgabaltiesu, kur tiek izskatīta viņa krimināllieta, ar Ventspils brīvostai piederošo luksus automašīnu "Audi A8L W12" ir uzskatāma par šī spēkrata izmantošanu privātām vajadzībām. Galvaspilsētā Lembergam esot arī dažādas darba darīšanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sastapts Rīgas apgabaltiesā, Lembergs skaidroja, ka daļu dienas viņš pavada tiesas zālē krimināllietas izskatīšanā, bet pārējo laiku - veicot citus pienākumus galvaspilsētā. Benzīnu automašīnā viņš nelejot un nezinot, kurš to dara, jo ar tādām lietām nenodarbojoties.

Uz jautājumu, vai automašīnas "nobraukšanu gar Abrenes ielas tiesu namu" uzskata par ētisku, Lembergs atbildēja, ka viņš nebraucot uz tiesu, bet braucot uz Rīgu. "Vai tad ir noteikts, pa kuru ielu var braukt, pa kuru nevar?" ar pretjautājumu atbildēja Lembergs.

Vaicāts, vai viņa darba pienākumi Rīgā tiek pieskaņoti tiesas sēžu grafikam, Ventspils mērs atbildēja, ka neregulē mašīnas braukšanu. "Es viņu izmantoju vienu, divas reizes nedēļā. Pārējā laikā neizmantoju. Es vēlreiz saku, ka es braucu uz Rīgu. Saprotiet, dienas garums ir desmit stundas, tiesa ir trīs stundas. Nu tad desmit mīnus trīs ir septiņi. Tātad septiņas stundas ir citas vajadzības," uzsvēra Ventspils mērs.

Lembergs arī esot novērojis, ka šis Ventspils brīvostas automašīnas jautājums tiek aktualizēts katru reizi pirms Saeimas vai pašvaldību vēlēšanām. "Šī zupa tiek kādu piekto reizi sildīta," metaforā izteicās Ventspils mērs, piebilstot, ka "pie šīs zupas atgriežas politiskie žurnālisti," kuriem tas esot bizness.

Lembergs arī vērsa uzmanību, ka automašīna jau ir aptuveni gadu veca un, ja tiks iegādāts "švaks" auto, tad nobraukums tam iestāsies ātrāk.

Kā ziņots, Ventspils brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis paziņojis, ka Ventspils brīvostai ir nepieciešama 156 000 eiro vērtā luksus automašīna "Audi A8L W12", lai uzņemtu investorus un nodrošinātu darba kabinetu ostas valdes locekļiem ceļā uz Rīgu.

"Automašīnas iegāde Ventspils brīvostas vajadzībām, ar kuru brauc arī brīvostas valdes locekļi, ir temats, ko kā vecu zupu pēc burvju mājiena uzsilda ikreiz, kad sāk tikšķēt priekšvēlēšanu laika pulkstenis," teikts Sarmuļa paziņojumā.

Automašīnu "Audi A8L", ar kuru, kā vēstīja laikraksts "Latvijas Avīze", tiek vadāts Ventspils brīvostas valdes loceklis un formāli no amata atstādinātais Ventspils domes priekšsēdētājs Lembergs, Ventspils brīvostas pārvalde esot iegādājusies gandrīz pirms gada - 2016.gada martā.

Kā paziņojumā norāda brīvostas pārvalde, tā "nav ne pirmā, ne vienīgā" šādas klases automašīna, kas iegādāta Ventspils brīvostas vajadzībām. Brīvostas vadība apgalvo, ka ar šādas klases auto braucot brīvostas pārvaldes valdes locekļi un darbinieki un tiekot vadāti investori no Ķīnas, ASV, Eiropas Savienības un citām valstīm, ar ko brīvostas pārvaldei notiekot regulāras tikšanās.

Šāds auto, ņemot vērā tā tehniskos parametrus, brīvostai esot vajadzīgs arī tāpēc, lai no Ventspils dotos uz Rīgu. "Brīvostas vadībai, kas regulāri mēro ceļu uz Rīgu, automašīna ir ne vien pārvietošanās līdzeklis, bet arī darba kabinets sešas stundas dienā, kas jāpavada ceļā uz dažādām sanāksmēm galvaspilsētā," apgalvo brīvostas pārvalde. Lai atbilstu visiem šiem mērķiem, auto transportam esot jābūt kvalitatīvam, turklāt tam bez vērā ņemamām tehniskām problēmām esot jāspēj nobraukt vismaz pusmiljonu kilometru.

Pēc Ventspils brīvostas pārvaldes domām, neloģiski esot sasaistīt luksus klases automašīnas iegādi ar kravu apgrozījuma kritumu uzņēmumos, kas no Ventspils brīvostas pārvaldes nomā teritorijas un piestātnes: "Kravu apgrozījums nekrīt brīvostas pārvaldē - kravu apgrozījums neveiksmīgi vadītas komercdarbības rezultātā krīt tādos privātos termināļos kā "Kālija parks", "Baltic Coal Terminal", "Ventspils tirdzniecības osta", ""Ventspils nafta" termināls", "Ventbunkers". Ventspils brīvostas pārvalde komercdarbību uzņēmumos nevar ietekmēt nekādā veidā."

Kā vēstīja "Latvijas Avīze", neraugoties uz kravu apgrozījuma samazinājumu par 16,44%, Ventspils brīvosta pērn par aptuveni 156 000 eiro iegādājusies luksus klases automašīnu "Audi A8L W12", kuras vienīgais zināmais pasažieris ir brīvostas pārvaldes valdes loceklis, formāli no amata atstādinātais Ventspils domes priekšsēdētājs Lembergs.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aivars Lembergs Latvijas Avīze Ventspils dome Ventspils tirdzniecības osta
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form