Ventspils dome ārkārtas sēdē lems par aicinājumu atcelt apcietinājumu Lembergam
Foto: LETA

Ventspils pilsētas dome trešdien sasaukusi ārkārtas sēdi, lai aicinātu augstāka līmeņa tiesu atcelt apcietinājumu Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājam Aivaram Lembergam ("Latvijai un Ventspilij").

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sēde notiks trešdien pulksten 17.15 Kultūras centra Lielajā zālē.

Domes sēdes lēmumprojektā teikts, ka no saīsinātā sprieduma neizriet šāda drošības līdzekļa piemērošanas pamatojums un tā nepieciešamība demokrātiskā tiesiskā valstī, kā arī Lemberga personības pienācīgs izvērtējums.

Ventspils pilsētas dome secina, ka, lemjot par drošības līdzekli, pirmās instances tiesa nav ņēmusi vērā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Lemberga īpašos nopelnus Latvijas valsts un Ventspils pilsētas pašvaldības labā.

Ventspils pilsētas dome norāda, ka vairāk nekā 30 gadus, piedaloties domes darbā un esot Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amatā un veicot domes deputāta pienākumus, Lembergs ir nodrošinājis radikālas un pozitīvi novērtējamas pārmaiņas pilsētas attīstībā, kuru rezultātā Ventspils no ekoloģiski bīstamas pilsētas esot kļuvusi par augsti attīstītu Eiropas līmeņa ekonomisko un tūrisma centru.

Domē uzsver, ka Lemberga tiešā vadībā pilsētā ir realizēti valsts un vietējas nozīmes attīstības projekti.

Ventspils pilsētas dome norāda, ka tiesvedība pirmās instances tiesā kriminālprocesā ilga vairāk nekā desmit gadus un šajā laikā tiesa nesaskatīja kriminālprocesuālu pamatu apcietināt Lembergu, līdz ar to pašlaik neesot saprotams objektīvs pamats šādai tiesas pozīcijas maiņai. Dome pieļauj, ka šo pozīcijas maiņu, iespējams, sekmēja atsevišķu šobrīd valstī politiski ietekmīgu personu izteikumi plašsaziņas līdzekļos. Tāpat Ventspils pilsētas domes rīcībā neesot informācijas, ka tiesībsargājošās iestādes līdz šim būtu konstatējušas kriminālprocesā Lembergam noteikto drošības līdzekļu pārkāpumus.

Ventspils pilsētas dome plāno aicināt augstākas instances tiesu pēc būtības vērtēt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Lemberga personību un atcelt viņam nepamatoti piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu.

Par pieņemto lēmumu tiks informēts Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs.

Jau vēstīts, ka pēc Lemberga apcietināšanas Ventspils pilsētas domes darbs turpināsies ierastajā kārtībā atbilstoši pašvaldības nolikumā noteiktajam.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) skaidroja, ka līdz notiesājoša sprieduma spēkā stāšanās dienai Lembergs var turpināt saņemt atalgojumu.

Lembergam tiesības ieņemt noteiktus amatus tika liegtas ar pieņemtajiem lēmumiem kriminālprocesā. Attiecīgi šajā laikā priekšsēdētāja amatu amatpersonai ieņemt ir liegts. Šos pienākumus pilda priekšsēdētāja vietnieks, skaidroja VARAM.

Savukārt deputāta pilnvaras pirms termiņa izbeidzas ar dienu, kad likumīgā spēkā stājies deputātu notiesājošs tiesas spriedums vai deputāts likumā noteiktajā kārtībā atzīts par rīcības nespējīgu. Šāds spriedums vēl nav stājies spēkā, tādēļ atalgojumu Lembergs ir tiesīgs saņemt normatīvajos aktos un domes noteiktā kārtībā.

Jau vēstīts, ka 22. februārī Rīgas apgabaltiesa Lembergam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 20 000 eiro sodu.

Lembergu pēc sprieduma nolasīšanas apcietināja tiesas zālē, jo tiesa lēma līdz šim spēkā esošos drošības līdzekļus atcelt. Cietumsoda izciešanas laikā tiesa gan nolēma ieskaitīt Lemberga atrašanos apcietinājumā un pavadīto laiku mājas arestā 2007. un 2008. gadā. Lembergs toreiz pēc aizturēšanas apcietinājumā atradās no 2007.gada 14.marta līdz 10.jūlijam, bet mājas arestā – no 10.jūlija līdz 2008. gada 22. februārim.

Neraugoties uz to, partijas "Latvijai un Ventspilij" valdes sēdē nolemts, ka arī šajās pašvaldību vēlēšanās Aivars Lembergs būs "Latvijai un Ventspilij" saraksta pirmais numurs un Ventspils pilsētas mēra amata kandidāts, informēja partijas valde.

Pēc pirmās instances tiesas sprieduma, ar kuru Lembergs atzīts par vainīgu virknē noziegumu un viņš atkal nonācis apcietinājumā, "Latvijai un Ventspilij" valde ir izplatījusi paziņojumu, kurā tiesas spriedumu vērtē kā politisku izrēķināšanos ar partijas valdes locekli.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aivars Lembergs Rīgas apgabaltiesa VARAM Ventspils dome Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form