Vērienīgā gājienā pieprasa kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā
Foto: LETA

Sestdien, 30. novembrī vairāki simti cilvēku devās vērienīgā gājienā par dzīvniekiem, lai pieprasītu Saeimai aizliegt kažokzvēru audzēšanu Latvijā, portālu "Delfi" informēja pasākuma rīkotāja biedrība "Dzīvnieku brīvība".

Pēc rīkotāju aplēsēm gājienā piedalījās vairāk nekā 800 cilvēku. Gājienu par dzīvniekiem rīkoja biedrība "Dzīvnieku brīvība" sadarbībā ar citām dzīvnieku un vides aizstāvības organizācijām. Starptautiskās dienas pret kažokādām ietvaros līdzīgas akcijas notiek arī citviet pasaulē.

"Kažokādas pagātnē!" — šī gada gājiena nosaukums un galvenais sauklis, ar ko cilvēki vienojās kopīgā prasībā pēc likuma grozījumiem un rosināja Saeimas deputātus rīkoties atbilstoši sabiedrības vairākuma interesēm.

"Ir pienācis laiks pilnībā aizliegt zvēraudzētavas un zvēru audzēšanu komerciāliem nolūkiem. Kažokādām vajadzētu palikt pagātnē! Nākotni — brīvu no kažokādām! Aizstāvēsim tos, kuri paši sevi aizstāvēt nespēj!" gājienu atklāja vides, klimata un dzīvnieku tiesību aktīvists Morics Menģelsons.

"Mēs pārstāvam sabiedrības vairākuma viedokli. Mēs neapstāsimies un turpināsim cīnīties līdz uzvarai. Šodien gājiens noslēdzas, taču cīņa par dzīvniekiem nebeidzas. Kopīgiem spēkiem mēs padarīsim Latviju par valsti, kas atstāj kažokādas pagātnē!" noslēdzošajā uzrunā teikusi biedrības "Dzīvnieku brīvība" vadītāja Katrīna Krīgere.

Latvijā vēl joprojām pastāv ap 20 zvēraudzēšanas fermas, kurās vairāk nekā pusmiljons lapsu, ūdeļu un šinšillu tiek pakļautas mokpilnai dzīvei šauros sprostos un necilvēcīgai nāvei gāzes kamerās, informē pasākuma rīkotāji.

Atzīmējot Starptautisko dienu bez kažokādām, līdzīgas akcijas šajā nedēļas nogalē noritēja daudzviet pasaulē.

Pateicoties sabiedrības atbalstam, šobrīd zvēraudzēšana ir aizliegta jau 15 Eiropas valstīs. Pēdējo pāris gadu laikā vien zvēraudzēšanas aizliegumiem pievienojusies Čehija, Norvēģija, Beļģija, Luksemburga un Slovākija. Aktīva sabiedriskā diskusija par zvēraudzēšanas aizliegumu norisinās arī Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Bulgārijā un citās valstīs, uzsver biedrība "Dzīvnieku brīvība".

Vairāk nekā 25 tūkstoši cilvēku ir parakstījuši petīciju Saeimai par kažokādu industrijas slēgšanu.

Tags

Saeima

Comment Form