Veselības inspekcija: Mārupē aku ūdens kvalitāte pēdējās nedēļās nav mainījusies
Foto: DELFI

Izvērtējot atkārtotos dzeramā ūdens kvalitātes analīžu rezultātus Mārupē, kas ņemti 19. un 20.jūlijā individuālajās ūdens ņemšanas vietās, Veselības inspekcija (VI) secināja, ka Mārupes avārijas seku būtiska ietekme nav vērojama, portālu "Delfi" informēja VI Komunikācijas nodaļā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

VI norāda, ka divu nedēļu laikā kopš pirmajām dzeramā ūdens kvalitātes pārbaudēm apsekoto aku ūdens kvalitāte ir saglabājusies iepriekšējā līmenī.

Līdzīgi kā iepriekšējā paraugu ņemšanas reizē, atsevišķās ūdens ņemšanas vietās konstatēts paaugstināts organiskā piesārņojuma līmenis. Tāpat arī organoleptiskie rādītāji – smarža, garšas intensitāte – visticamāk, saistīti ar jau iepriekš eksistējošiem piesārņojuma avotiem vai vietējām augsnes īpatnībām, norāda VI. Mazgāšanas līdzekļu sastāvdaļas – sintētisko virsmas aktīvo vielu –koncentrācija aku ūdenī svārstās normas robežās.

Avārijas skartajā zonā nav konstatētas dzeramā ūdens papildu piesārņojuma pazīmes, un pēc VI rīcībā esošās informācijas vides avārijas rezultātā nav radies paliekošs gaisa un augsnes piesārņojums, kas varētu apdraudēt iedzīvotāju veselību, tāpēc aku ūdens patēriņa ierobežojums nav jānosaka.

Tomēr VI norāda, ka individuālajos urbumos, kur dziļums orientējoši nepārsniedz 15 metrus, ūdens nav kvalitatīvs un potenciāli iespējama mikrobioloģiskā piesārņojuma attīstība. "Labākais problēmas risinājums – pieslēgums centralizētajām ūdensapgādes sistēmām vai dziļurbumu izveide," iesaka VI.

Papildus līdz šim veiktajām analīzēm VI paņēmusi vēl vairākus paraugus testēšanai, lai noskaidrotu dezinfekcijas līdzekļu iespējamo ietekmi uz ūdens kvalitāti. Pārbaužu rezultāti būs zināmi augusta pirmajā pusē.

VI aicina iedzīvotājus sekot līdzi dzeramā ūdens kvalitātes izmaiņām ūdens krāsā, smaržā, garšā, duļķainībā, kas parādījušās pēc vides avārijas, un ziņot par to VI Rīgas reģiona higiēnas novērtēšanas un monitoringa nodaļas speciālistiem pa tālruni 67317787. Katrs gadījums tiks izvērtēts individuāli.

Jau ziņots, ka naktī uz 3.jūliju Mārupē kompleksā "Baltais vējš" izcēlās ugunsgrēks medicīnas preču noliktavā, no kurienes liesmas pārmetās uz "Ecolab" noliktavu ar profesionālo sadzīves ķīmiju - mazgāšanas, dezinfekcijas līdzekļiem un medicīnā izmantotām vielām.

Ugunsgrēka laikā kaitīgās vielas kopā ar dzēšanā izmantoto ūdeni ieplūda lietus ūdeņu kolektorā, pēc tam grāvī, tad Mārupītē un Māras dīķī, iznīcinot dzīvo radību ūdenī.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form