Veselības ministrijas budžets nākamgad tiks palielināts par 42,19 miljoniem latu līdz 557 004 727 latiem. Vislielākais pieaugums ir veselības aprūpes nodrošināšanai – par 33 miljoniem latu, no kuriem 26 miljoni paredzēti algu pieaugumam mediķeim iestādēs, kas sniedz veselības aprūpes pakalpojumus atbilstoši līgumiem ar Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūru.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Veselības aprūpes nodrošināšanai plāno tērēt 491 miljonu latu, kas ir par 33,6 miljoniem latu vairāk. Paredzēts izveidot 28 jaunus "ātrās palīdzības" punktus ar brigādēm, iegādāties specializēto autotransportu un aparatūru, atjaunot "ātrās palīdzības" autoparku, veikt 30 000 vakcināciju, samazināt rindas uz plānveida operācijām un realizēt citus mērķus. 26,375 miljoni latu paredzēti ārstniecības personu darba samaksas palielināšanai ārstniecības iestādēs, kuras sniedz veselības aprūpes pakalpojumus atbilstoši noslēgtajiem līgumiem ar Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūru, Katastrofu medicīnas centrā un Asinsdonoru centrā. Kopumā ministrijas budžetā paredzēts algu palielinājums arī citu iestāžu medicīniskajam personālam un "ātrās palīdzības" šoferiem.

No veselības aprūpes līdzekļiem medikamentu apmaksai nākamgad tērēs par vienu miljonu latu vairāk nekā šogad – 56 miljonus latu. Iedzīvotāju genoma datu bāzes projekta īstenošanai atvēlēs 180 000 latu, E-veselības pamatnostādņu ieviešanai - 677 000 latu.

Nozares vadībai plāno tērēt 3 926 963 lati, kas ir par 1,242 miljoniem latu vairāk. No šiem līdzekļiem lielākā daļa - 2,67 miljoni latu paredzēti atlīdzībām un atalgojumam (šogad šim mērķim atvēlēti 1,99 miljoni latu).

No visiem nozares vadībai paredzētajiem līdzekļiem 3,75 miljonus latu tērēs veselības lietu pārvaldei, kura par 59 000 latu samazinās izdevumus, kas šogad bija atvēlēti mēbelēm, kondicionieriem un mājas lapas izmaiņām. Taču par 643 000 latu pieaugs komunālie un telpu īres izdevumi. 475 000 latu paredzēti darba samaksas paaugstināšanai, lai nodrošinātu šogad oktobrī uzsākto Veselības ministrijas reorganizācijas procesu. Vēl 152 000 latu nākamgad paredzēti atbalstam Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektu īstenošanai un 18 300 lati - atbalstam Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības finanšu instrumenta koordinēšanai.

Izglītībai ministrija nākamgad plāno tērēt 23 miljonus latu, kas ir par 5,12 miljoniem latu vairāk nekā šogad. No valsts budžeta plāno finansēt 610 medicīnas studentu vietas, par 4688 palielināt kopējo studentu skaitu un finansēt 520 rezidentu vietas. Augstākajai izglītībai atvēlēs 17 miljonus latu, rezidentu apmācībai – aptuveni 6 miljonus latus, bet zinātnisko institūciju bāzes finansējumam - 454 000 latu, kas paredzēti Rīgas Stradiņa universitātes un RSU A.Kirhenšteina Mikrobioloģijas un virusoloģijas institūta zinātnisko pētījumu veikšanā iesaistītā personāla darba samaksai.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansētajiem sabiedrības veselības pasākumiem kopumā nākamgad plāno tērēt 112 000 latu, lai uzlabotu neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumu pieejamību – aprīkojumu un telpas - Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā Juglas ielā 20.

Kultūras pasākumiem nākamgad plāno tērēt 1,7 miljonus latu (aptuveni par 300 000 latu vairāk nekā šogad). No šiem līdzekļiem 639 000 latu plānoti Latvijas Medicīnas bibliotēkai, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejam – 1,07 miljoni latu.

Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansētajiem sabiedrības veselības pasākumiem plāno 149 000 latu, kas ir par 81 000 latu mazāk nekā šogad. Līdzekļi tiks tērēti, lai sagatavotu augsti kvalificētus speciālistus akadēmiskajam, zinātniskajam un praktiskajam darbam medicīnā un farmācijā (tai skaitā 41 doktorantu, 11 zinātniekus) un īstenotu Stradiņa universitātes medicīnas studentu praksi un pilnveidotu prakses programmas.

Veselīga dzīvesveida veicināšanai atvēlēs 1,1 miljonu latu, kas ir par 143 000 latu mazāk nekā šogad. Iecerēts realizēt vairākas sabiedrības informēšanas kampaņas, pētīt veselības riska faktorus un izstrādāt veselības veicināšanas programmas. Šo budžeta programmu realizēs Sabiedrības veselības aģentūra.

Vides veselības un epidemioloģiskās uzraudzības nodrošināšanai plāno tērēt 7,644 miljonus latu, kas ir par 936 000 latu vairāk nekā šogad. Paredzēts samazināt saslimstību ar tuberkulozi, difteriju, epidēmisko parotitu, B hepatītu un citām vīrusu slimībām, kā arī veikt sabiedrības veselības monitoringu.

Kvalitātes atbilstības un ekonomiska novērtējuma tirgus uzraudzībai atvēlēs 19,63 miljonus latu, par 2,9 miljoniem latu vairāk. Programmā "Uzskaite" paredzēti 1,22 miljoni latu, kas paredzēti veselības aprūpes informācijas un statistisko datu iegūšanai, apstrādei un analīzei; Valsts Stomas kabineta, Mutes veselības aprūpes valsts centra, Multiplās sklerozes centra organizatoriski metodiskiem darbiem.

Ārvalstu finanšu palīdzības finansēto projektu īstenošanai tērēs 350 686 latus, kas ir par aptuveni 353 000 latu mazāk nekā šogad. Līdzekļi paredzēti, lai izveidotu sabiedrības veselības uzraudzības sistēmu atbilstoši ES prasībām un standartiem, sagatavotu analītisku ikgadēju ziņojumu par narkomānijas situāciju, uzlabot veselības veicināša¬nas infrastruktūras efektivitāti starptautiskā un nacionālā līmenī, kā arī paplašināts HIV/AIDS profilakses tīklu HIV/AIDS izplatības ierobežošanai Baltijas jūras reģionā.

Starptautisko saistību un līgumu izpildes nodrošināšanai tērēs 3 029 181 latu, kas ir par 684 000 latu vairāk nekā šogad. Lielākā daļa no šiem līdzekļiem paredzēta Krievijas Federācijas militāro pensionāru veselības aprūpei (2 954 819 lati).

Rezerves fondā paredzēti 3 668 566 lati, kas ir par diviem miljoniem latu mazāk nekā šogad.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form