Veselības nozarei piešķir 6 miljonus eiro cīņai ar Covid-19
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Piektdien, 6. novembrī, Ministru kabinets atbalstīja 3,1 miljona eiro piešķiršanu veselības nozarei, lai segtu izdevumus, kas radušies saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanu augustā, portālu "Delfi" informēja Veselības ministrijas (VM) pārstāve Undīne Šulca.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

No papildu piešķirtā 3,1 miljona eiro, 2,4 miljoni eiro piešķirti veselības nozarei, lai segtu izdevumus par Covid-19 laboratorisko izmeklējumu veikšanu un organizāciju. Jau sākotnējais valdības lēmums piešķirt finansējumu Covid-19 testu veikšanai ļāvis Latvijā nodrošināt testēšanu ikvienam, kuram ir aizdomas par inficēšanos, norādīja Šulca.

No papildu piešķirtajiem 2,4 miljoniem eiro 2,12 miljoni eiro paredzēti samaksai par laboratorisko izmeklējumu veikšanu. 76 tūkstoši eiro paredzēti, lai segtu izdevumus par mobilo vienību darbu, lai nodrošinātu paraugu paņemšanu cilvēka dzīvesvietā Covid-19 testa veikšanai. Šāda sistēma izveidota, lai nāktu pretī personām, kuras pašas, piemēram, veselības stāvokļa dēl nevar doties nodot Covid-19 analīzes.

107 tūkstoši eiro paredzēti, lai apmaksātu paraugu paņemšanas punktu darbību augustā, bet 52 tūkstoši eiro paredzēti, lai samaksātu par zvanu centra darbību, nodrošinot personu pierakstu analīžu veikšanai.

19 tūkstoši eiro paredzēti, lai segtu izdevumus par individuālo aizsardzības līdzekļu iegādi.

Seši tūkstoši eiro paredzēti, lai ārstniecības iestādes varētu veikt izmeklējamā materiāla paņemšanu stacionārā, tās ir jānodrošina ar paraugu paņemšanas transporta barotnēm, kuras nepieciešamas izmeklējamā parauga transportēšanai uz laboratoriju.

Tāpat valdība piektdien piešķīra 712 tūkstošus eiro, lai veiktu samaksu par ambulatorajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, tostarp sekundārajiem ambulatorajiem veselības aprūpes (SAVA) pakalpojumiem – 521 tūkstošu eiro apmērā. Lai nodrošinātu pacientu epidemioloģisko drošību sekundāro veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas laikā un mazinātu pacientu saskarsmi un plūsmu ārstniecības iestādē, kas ierodas uz plānoto vizīti vai izmeklējumu tieši uz pieraksta laiku, līdz ar Covid-19 pandēmiju un dezinfekcijas apjoma palielināšanos, tika ieviestas manipulācijas.

Zobārstniecības pakalpojumiem piešķīra finansējumu 52 tūkstošu eiro apmērā. No šā gada 1.jūlija tika paaugstināti tarifi zobārstniecības ārstniecības personām, tostarp zobārstniecības māsai un higiēnistam, iekļaujot jaunas manipulācijas, kas ļauj minētajām personām nodrošināt zobārstniecības pakalpojumu nepārtrauktību, kā arī mazināt Covid-19 infekcijas izplatīšanas riskus, nodrošinot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Lai segtu izdevumus, kas radušies saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanu, stacionārajiem veselības pakalpojumiem atvēlēti septiņi tūkstoši eiro, tai skaitā seši tūkstoši eiro paredzēti, lai segtu izmaksas par Covid-19 paraugu transportēšanu, kā arī 160 eiro paredzēti, lai segtu izmaksas par pacientu ar pozitīvu Covid-19 transportēšanu uz dzīvesvietu.

Tāpat Ministru kabinets atbalstīja arī vēl 2,9 miljonu eiro piešķiršanu veselības nozarei, lai nodrošinātu piemaksas atbildīgo institūciju ārstniecības personām un citiem nodarbinātajiem par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanu oktobrī.

No minētajiem 2,9 miljoniem eiro 853 tūkstoši eiro paredzēti valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēm, kuras sniedz stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus un kurās ir stacionēti Covid-19 pacienti. Tas ļautu nodarbinātajiem, kuri ir iesaistīti Covid-19 pacientu ārstēšanas procesā, nodrošināt piemaksas 20-50% apmērā no mēnešalgas, norādīja Šulca.

751 tūkstotis eiro paredzēts valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēs, kuras sniedz stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus, uzņemšanas nodaļās nodarbinātajiem, nodrošināt piemaksas 20-30% apmērā no mēnešalgas.

Tāpat paredzēt nodrošināt piemaksas: ģimenes ārstu praksēm – 707 tūkst. eiro; Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem – 331 tūkst. eiro; farmaceitiem par kompensējamo medikamentu izsniegšanu – 257 tūkst. eiro; Slimību profilakses un kontroles centram – 20 tūkst. eiro; VM – 5 tūkst. eiro.

Arī turpmākajos mēnešos plānots nodrošināt piemaksas. Faktiski izmaksājamās piemaksas atbildīgo institūciju ārstniecības personām un citiem nodarbinātajiem par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos ārkārtas sabiedrības veselības apdraudējumā saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu par 2020. gada novembri un decembri tiks apkopotas janvārī un februārī, līdz ar to apmaksai papildus nepieciešamie finanšu līdzekļi būs pieprasāmi no 2021. gada budžeta, norādīja ministrijā.

Trešdien veikti 7564 Covid-19 testi, reģistrēti 367 jauni saslimšanas gadījumi, kā arī trīs nāves gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Koronavīruss Covid-19 Ministru kabinets Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form