Vēstniecība Austrālijā aktivizēs sadarbību ar tautiešiem, atzīmē Kalniņa-Lukaševica
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Nozīmīgs solis sadarbības aktivizēšanā ar tautiešiem būs nākamajā gadā plānotā vēstniecības atklāšana Austrālijā, kas palīdzēs skaitliski ievērojamai latviešu diasporai mērķtiecīgāk attīstīt kultūras, izglītības un ekonomiskās saites ar Latviju, sacīja Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, uzrunājot klātesošos Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) valdes sēdē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā īpaši svarīgu parlamentārā sekretāre minēja latviešu kopienas atbalstu Latvijas kandidatūrai uz nepastāvīgās locekles vietu 2025. gadā gaidāmajās ANO Drošības padomes vēlēšanās, kas ir nozīmīgs mērķis Latvijas ārpolitikā. Spēja mobilizēt kopīgu atbalstu Austrālijā, Jaunzēlandē un Klusā okeāna reģionā var gūt nozīmīgu lomu vēlēšanu iznākumā, sacīja Kalniņa-Lukaševica.

Parlamentārā sekretāre pateicās PBLA par atbalstu un iniciatīvām diasporas izglītības un kultūras projektu īstenošanā, kā arī latviešu uzņēmēju sadarbību Pasaules latviešu inovāciju forumā. Šie pasākumi ne vien palīdz veicināt biznesa kontaktus, bet arī sekmē diasporas latviešu uzņēmēju atgriešanos mājās, viņa sacīja.

Kalniņa-Lukaševica informēja klātesošos par aktualitātēm diasporas politikas jomā. Ārlietu ministrijas paspārnē izveidota Diasporas konsultatīvā padome, kuras uzdevums ir koordinēt ar diasporu saistītos jautājumus. "Padome ir veiksmīgs apliecinājums dialogam starp valsts struktūrām, nevalstiskajām organizācijām un tautiešiem ārzemēs," uzskata Kalniņa-Lukaševica.

Savukārt PBLA valdes organizētajā diskusijā par diasporas politikas aktualitātēm parlamentārā sekretāre runāja par vasaras nometņu un skolu organizēšanu, kas ir svarīgs instruments saiknes saglabāšanā ar tautiešiem. Kalniņa-Lukaševica rosināja organizatoriem veidot vienotu informācijas apkopojumu ar piedāvājumiem, kas diasporas jauniešiem atvieglotu pieteikšanās iespējas un ceļojumu plānošanu.

Saistībā ar Latvijas kandidēšanu ANO Drošības padomes nepastāvīgo locekļu vēlēšanās 2025. gadā parlamentārā sekretāre un PBLA valdes pārstāvji vienojās, ka šī mērķa sasniegšanai koordinēs sadarbību, lai vēlēšanās iegūtu maksimālu atbalstu.

PBLA ikgadējā valdes sēde un ar to saistītie pasākumi norisinās Rīgā no 2. oktobra līdz 4. oktobrim.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ārlietu ministrija Austrālija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form