Vētra 'Billie' nav iekļuvusi starp 13 spēcīgākajām vētrām Latvijas vēsturē
Foto: DELFI Aculiecinieks

Nedēļas nogalē piedzīvotā vētra "Billie", kas atnesa brāzmas līdz 35 metriem sekundē, nav iekļuvusi starp 13 spēcīgākajām vētrām, kādas Latvijā novērotas.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā pastāstīja, ka šī vētra varētu būt vien starp 20 spēcīgākajām vētrām, taču pagaidām tās atrašanās vieta spēcīgāko vētru topā vēl nav precizēta.

Līdz šim pati spēcīgākā vētra meteoroloģisko novērojumu vēsturē bija 1967.gada 17.-18.novembrī, kad vidējās vēja brāzmas bija 29,25 metri sekundē, bet maksimālās - 48 metri sekundē. Divus gadus vēlāk - 1969.gada 1.-4.novembrī - vēja brāzmu maksimālais ātrums bija 44 metri sekundē. Ļoti spēcīga vētra piedzīvota arī 2005.gada 8.-9.janvārī, kad maksimālās vēja brāzmas sasniedza 40 metrus sekundē.

Tāds pats maksimālais brāzmu ātrums bija arī pagājušogad 28.-29.oktobra vētrā un 1993.gada 14.janvāra vētrā.

Kā ziņots, vētra "Billie", kas naktī uz sestdienu un agrā rītā plosījās Kurzemē, bet vēlāk pārvietojās uz Vidzemi, Liepājas ostā sasniedza ātrumu 35 metri sekundē. Vētras dēļ vairākiem tūkstošiem mājsaimniecību bija traucēta elektroapgāde, kā arī nodarīti bojājumi daudziem vides objektiem.

Tags

Vētra Billie

Comment Form