Foto: aculiecinieks
Foto: DELFI Aculiecinieks

Kopumā vētras radīto zaudējumu novēršanai pašvaldībām nepieciešami 1,04 miljoni latu, aprēķinājusi Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (RAPLM), portālu "Delfi" informēja ministrijas pārstāve Justīne Plūmiņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

14 pašvaldību dažādiem objektiem vētra radījusi zaudējumus kopumā 506 370 latu apmērā, bet privātajam sektoram – 541 830 latu apmērā, no tiem 188 696 lati nepieciešami privātā dzīvojamā fonda atjaunošanai.

Saskaņā ar iesniegto informāciju vislielākie zaudējumi 436 566 latu apmērā radīti Daugavpils novadam, nedaudz mazāki – 215 910 latu – Madonas novadam, bet trešie lielākie zaudējumi 189 129 latu apmērā nodarīti Daugavpils pilsētai.

Lieli zaudējumi radīti arī Līvānu novadam - 73 305 latu apmērā un Preiļu novadam - 70 612 latu apmērā. Tāpat pieprasījumus līdzekļu piešķiršanai iesniegusi Rīgas pilsēta, Krustpils novads, Smiltenes novads, Jēkabpils novads, Ventspils pilsēta, Valkas novads, Jēkabpils pilsēta, Beverīnas novads un Strenču novads.

RAPLM konceptuāli atbalstītie maksimāli pieļaujamie pašvaldību pieprasījumi, kuri nosūtīti Finanšu ministrijai izvērtēšanai sastāda 586 924 latus, jo atbilstoši pagājušajā nedēļā panāktajai vienošanās starp RAPLM un pašvaldībām kompensēti tiks zaudējumi, kas radušies pašvaldību īpašumā esošiem objektiem un neapdrošinātam privātajam dzīvojamam fondam – daudzdzīvokļu un individuālām mājām.

Ņemot vērā, ka pašvaldībām jānodrošina līdzfinansējums attiecīgajam pašvaldības objektam radīto zaudējumu novēršanā vismaz 30% apmērā, aprēķinātais pašvaldību līdzfinansējums sastāda 122 141 latu, līdz ar to valsts atbalsts pašvaldību objektu atjaunošanai nepieciešams 283 596 latu apmērā.

Savukārt valsts atbalsta intensitāte privātajam dzīvojamajam fondam nodarīto zaudējumu segšanai šobrīd nav zināma. Par to saskaņā ar vienošanos vēl lems Finanšu ministrija.

Lai pašvaldības pēc iespējas ātrāk varētu saņemt finanšu līdzekļus vētras radīto postījumu novēršanai, RAPLM plāno iesniegt šo jautājumu izskatīšanai valdībā jau tuvākajā Ministru kabineta sēdē.

Ņemot vērā, ka vētra nodarījusi nopietnus postījumus arī zemnieku saimniecībām, RAPLM plāno nodot pašvaldību iesniegtos aprēķinus Zemkopības ministrijai izvērtēšanai un iespējamai atbalsta sniegšanai.

Tāpat RAPLM nosūtījusi informāciju Vides un Zemkopības ministrijām par Dubnas upē radušos ārkārtas situāciju, par ko ministrija saņēma satraucošu informāciju no Līvānu novada – spēcīgās vētras dēļ kritušie koki nosprostojuši ūdenstilpes, līdz ar ko vairākās vietās Dubnas upē sākušas slāpt zivis.

Portāls "Delfi" jau ir ziņojis par vētrām, kuras daudzviet valstī radījušas postošas sekas.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form