'Viasat' nepārtrauks 'Rossija RTR' retranslāciju Latvijā
Foto: AFP/Scanpix

Satelīttelevīzijas operators "Viasat" nepārtrauks Krievijas TV kanāla "Rossija RTR" retranslāciju Latvijā, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "Viasat" sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Līna Kārkliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Modern Times Group", kuras sastāvā ir "Viasat", sabiedrisko attiecību vadītājs Pers Lorencs norāda: ""Viasat" ir starptautisks satelītoperators, kurš darbojas daudzās valstīs atbilstoši Eiropas Savienības likumiem. Mēs atbalstām redakcionālo neatkarību un objektivitāti, kā arī augsti vērtējam viedokļu dažādību.

Trešo pušu veidotos kanālus regulē Eiropas Savienības dalībvalsts likumi, kurā šis kanāls ir reģistrēts, kā arī katrs kanāls pats ir atbildīgs par tā ražoto saturu - un Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts."

"Kanāls "Rossija RTR" nav reģistrēts un netiek uzraudzīts Latvijā, un līdz ar to mēs nevaram pārtraukt šī kanāla translāciju, jo mums ir noslēgts līgums ar šo kanālu, kā arī mūsu klienti maksā, lai šo kanālu redzētu," norāda Lorencs.

Apzinoties, ka šis ir ļoti jutīgs jautājums, "Viasat" ir vērsies pie kanāla "Rossija RTR" un paudis bažas par situāciju, kā arī aicinājis rīkoties atbildīgi.

Tāpat "Viasat" norāda, ka uzturot konstruktīvu dialogu ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) un pilnībā atbalstot viņu iniciatīvu sazināties ar kanāla raidorganizāciju un attiecīgās valsts regulatoru.

Kā ziņots, "Viasat" neievēro arī tiesas apstiprināto Lietuvas radio un televīzijas komisijas (LRTK) lēmumu uz trim mēnešiem apturēt Krievijas telekanāla "NTV-Mir" un daļas programmas "RTR Planeta" retranslēšanu Lietuvas teritorijā, vēsta Lietuvas biznesa ziņu portāls "Vz.lt".

"Modern Times Group" bāzēta Stokholmā. Kā apgalvojis kompānijas pārstāvis, tā darbojas saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) likumdošanu un cenšas panākt redakcionālo neatkarību un objektivitāti, novērtējot viedokļu daudzveidību un piedāvājot plašu kanālu klāstu, tostarp gan tādus starptautiskos ziņu kanālus kā CNN, BBC un "Euronews", gan populārus lietuviešu kanālus.

Jau vēstīts, ka NEPLP pieņēmusi lēmumu uz trim mēnešiem ierobežot TV kanāla "Rossija RTR" retranslāciju Latvijā.

NEPLP izplatītajā paziņojumā norādīts, ka, "izskatot administratīvo lietu par iespējamo Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārkāpumu Latvijas teritorijā retranslētās programmas "Rossija RTR" saturā, NEPLP pieņēmusi vienbalsīgu lēmumu aizliegt retranslēt programmu "Rossija RTR" Latvijas teritorijā trīs mēnešus no šī lēmuma spēkā stāšanās dienas".

"Pārbaudot "Rossija RTR" ierakstus no 2014.gada 2.marta līdz 17.martam, NEPLP konstatēja, ka programmas ziņu un citos raidījumos ir ietverta informācija, kas pārkāpj Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu."

Šāda informācija programmā "Rossija RTR" tikusi atspoguļota regulāri.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

BBC Eiropas Savienība Krievija Lietuva NEPLP Viasat
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form