VID ģenerāldirektora amata konkursa otrajā kārtā sacentīsies seši pretendenti
Foto: F64

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora atlases komisija uz otro kārtu izvirzījusi sešus pretendentus, kas bija pieteikušies atklātajam konkursam, portālu "Delfi" informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

VID ģenerāldirektora amata konkursa otrajā kārtā izvirzītie seši pretendenti tiksies ar konkursa komisiju un personālatlases speciālistiem un skaidros savu motivāciju, un prezentēs savu redzējumu par VID darbības attīstību digitālās ekonomikas un jaunu uzņēmējdarbības formu ieviešanas periodā. Tāpat šīs kārtas laikā pretendenti atbildēs uz desmit jautājumiem par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, budžeta plānošanu, administratīvo procesu iestādē un iestādes darbības jomu.

Uz konkursa trešo kārtu izvirzītos pretendentus sākotnēji vērtēs personālvadības speciālisti, kas analizēs pretendentu vadības kompetences un par gūtajiem novērojumiem sagatavos kopsavilkumu. Izvērtējot šo un visā konkursa gaitā gūto informāciju, komisija noteiks, kurš no trešās kārtas dalībniekiem saņem visaugstāko vērtējumu kopumā. Par šo pretendentu personālatlases speciālisti apkopos atsauksmes no vismaz septiņām personām, kā arī veiks padziļinātu reputācijas risku analīzi.

Konkursa noslēgumā komisija izvēlēto atbilstošāko pretendentu ieteiks finanšu ministram, kurš savukārt pieņems lēmumu par šī pretendenta kandidatūras virzīšanu apstiprināšanai Ministru kabinetā. Ja VID ģenerāldirektora amata kandidāts gūs nepieciešamo valdības atbalstu, tas šajā amatā tiks iecelts uz 5 gadiem.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Komisiju veido Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama, Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes vicepriekšsēdētāja Zlata Elksniņa-Zaščirinska, Latvijas Darba devēju konfederācijas viceprezidents Uldis Biķis, kā arī Latvijas Finanšu nozares asociācijas padomes locekle, Stratēģiskās attīstības komitejas līdzpriekšsēdētāja Ieva Tetere. Tāpat pretendentu atlases procesā piedalās finanšu ministra izvirzīti neatkarīgi novērotāji no Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latvijas Grāmatvežu asociācijas.

Konkursa komisija sadarbojas arī ar Drošības policiju un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, kas sniedz visa veida atbalstu un nodrošina komisijai nepieciešamo informāciju par kandidātiem izsvērta lēmuma pieņemšanai.

Jau ziņots, ka naktī uz sestdienu, 10. martu, negaidīti nomira VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule, kura vadīja VID kopš 2016. gada novembra.

Konkurss uz VID ģenerāldirektora amatu pirmo reizi pēc Cīrules nāves tika izsludināts šā gada 9. aprīlī. Līdz kandidātu pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām bija saņemti 19 pieteikumi, bet uz konkursa otro kārtu tika izvirzīti 11 pretendenti. Par labāko tika atzīts Māris Skujiņš, kurš tālāk tika virzīts sarunai ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS). Pēcāk gan Skujiņš nolēma savu kandidatūru atsaukt un VID vadītāja meklējumi bija jāsāk no jauna.

VID ģenerāldirektora pienākumus šobrīd pilda vadītāja vietniece nodokļu jomā Dace Pelēkā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form