VID sola jaunas metodes cīņā ar PVN krāpniekiem un optimizācijas shēmām
Foto: F64

Valsts ieņēmumu dienests (VID) šogad stingrāk pievērsīsies pievienotās vērtības nodokļa (PVN) krāpniecības un optimizācijas shēmu apkarošanai un aplokšņu algu izskaušanai, solot attīstīt jaunas metodes, kas vērstas uz jomām, kurās valstij aiziet garām visvairāk naudas, informē VID Sabiedrisko attiecību daļā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

VID nodokļu kontrolē galveno uzmanību un resursus fokusēs uz PVN krāpniecības apkarošanu, neatkarīgi no darbības sfēras.

Otrs prioritārais virziens joprojām būs aplokšņu algas. Šogad nedaudz mainīti kontroles akcenti – auditus VID veic tiem nodokļu maksātājiem, kuri PVN un aplokšņu algu jomā izmanto dažādas optimizācijas shēmas.

"Mēs mēģinām attīstīt jaunas metodes, kas vērstas uz jomām, kur valstij aiziet garām visvairāk naudas. Šeit tautsaimniecības nozarei īpašas nozīmes nav, mūsu fokusā ir jebkurš uzņēmums, kas mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) režīmu piemēro nepamatoti," norāda VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

VID uzsver – godprātīgajiem mikrouzņēmējiem maksimāli tiks atvieglota komercdarbība, tomēr dienests uzraudzīs uzņēmumus, kas šo režīmu cenšas izmantot, lai optimizētu nodokļus.

VID portālam "Delfi" papildināja, ka arī iepriekšējos gados gan PVN shēmu apkarošana, gan cīņa ar aplokšņu algām bijusi Ieņēmumu dienesta prioritātēs, bet šogad uz tām tiks likts vēl lielāks uzsvars.

"Vēlreiz vēlamies akcentēt virzienu, kurā VID strādā, īpaši ņemot vērā izskanējušo informāciju medijos, ka VID šogad pievērsīsies mikrouzņēmuma nodokļu maksātājiem, kas neatbilst patiesībai," atzīmē Ieņēmumu dienestā.

Attiecībā uz PVN shēmām, VID īpaši vēros jauno PVN maksātāju reģistrāciju, intervēs viņus, mēģinās noskaidrot viņu biznesa plānus, lai pārbaudītu, vai viņi plāno ilgstoši darboties Latvijas tautsaimniecībā.

Tāpat tiks vēroti jaunie reģistrētie uzņēmumi.

VID atzīmē, ka bieži vien grāmatvedības uzskaitē parādās faktiski nenotikuši darījumi. Tas attiecas gan uz pakalpojumu sniegšanu, gan uz izejvielu piegādēm. Līdz ar to šiem uzņēmumiem būs nosacījums, ka pie katras lielākas piegādes, tam būs jāinformē VID. Tad VID darbinieks ieradīsies un pārliecināsies, vai šī preču piegāde vispār notiek.

Līdz ar to VID vairāk mēģinās kontrolēt uzņēmumus reālajā laika režīmā, nevis tad, kad ir pienācis laiks deklarāciju iesniegšanā, un kāds starpniekuzņēmums jau ir pazudis.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

PVN Valsts ieņēmumu dienests VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form