Foto: DELFI

Piektdien, 27. martā, pulksten 17, attālināti, izmantojot lietotni ZOOM, preses konferencē paredzēts informēt par aktualitātēm saistībā ar Covid-19 izplatību Latvijā, tai skaitā konkrētāk runājot par saslimšanas gadījumu Rēzeknes slimnīcā, kā arī citu slimnīcu darbu. Preses konferencei bija iespējams sekot līdzi Latvijas sabiedriskajos medijos nodrošinātai video tiešraidei portālā "Delfi".

Preses konferencē piedalījās Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule.

"Delfi" jau rakstīja, ka septiņi Rēzeknes slimnīcas mediķi atzīti par Covid-19 saslimušā ārsta kontaktpersonām, kuriem noteikta pašizolācija mājās, piektdien intervijā "Delfi TV ar Jāni Domburu" atklāja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņa norādīja, ka no kopumā 26 kontaktpersonām septiņi ir mediķi, bet vairāk nekā 60 veikuši Covid-19 testus.

Rēzeknes slimnīcā portāls "Delfi" uzzināja, ka ceturtdien, 26. martā, slimnīcā saņemtā informācija liecina, ka saslimšana ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 konstatēta slimnīcas bērnu ķirurgam.

Ārsts pēdējo 14 dienu laikā nav bijis ārzemēs un nav kontaktējies ar zināmām personām, kas 14 dienu laikā atgriezušās no ārzemēm, kas kārtējo reizi apliecina, ka mediķi ir vismazāk aizsargātā grupa, jo atkarīga tikai no pacienta godaprāta, norādīja slimnīcā. Šobrīd Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) veic epidemioloģisko izmeklēšanu.

"Ārsts, sajūtot Covid-19 raksturīgo simptomātiku, nekavējoties pašizolējās, nodeva analīzes, līdz ar to ārsta rīcības korektums nav apšaubāms," uzsvēra slimnīcas valdes loceklis ārstniecības jautājumos Ivars Zvīdris.

Slimnīcā tika apzināti darbinieki, kuri bijuši tiešā saskarē ar inficēto ārstu. Šiem darbiniekiem piemērots karantīnas režīms. Visiem riska zonā bijušajiem darbiniekiem paņemti analīžu paraugi. Slimnīcā prognozē, ka piektdien tiks saņemti analīžu rezultāti, atkarībā no kuriem tiks pieņemta turpmākās rīcības stratēģija. Pašlaik slimnīca turpina darbu.

Jau vēstīts, ka pēdējā diennaktī veikti 1089 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, bet saslimšana apstiprināta 36 cilvēkiem, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Latvijā kopā veikti 11702 izmeklējumi, infekcija apstiprināta 280 personām. 21 pacients stacionēts – ar vieglu slimības gaitu, norādīja SPKC.

Visā Latvijā saistībā ar Covid-19 izplatīšanos 12. martā izsludināta ārkārtas situācija, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) devusi nosaukumu jaunā koronavīrusa izraisītajai slimībai. Tā nodēvēta par Covid-19. Jaunais nosaukums izveidots no vārdiem "korona", "vīruss" un "slimība". Savukārt skaitlis 19 apzīmē gadu, kurā sākās vīrusa uzliesmojums. Pirmās ziņas par vīrusa uzliesmojumu parādījās pērnā gada 31. decembrī.

Atgādinām, ka pats koronavīruss nav nekas jauns – tā ir jau zināma vīrusu grupa, kas atrasta gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Tomēr pērn rudenī identificētais ir pavisam jauns koronavīrusa paveids – SARS-CoV-2. Covid-19 ir šī vīrusa izraisītā slimība. Iepriekš nopietnus saslimšanas gadījumus izraisījis SARS koronavīruss jeb SARS-CoV, kura rezervuārs dabā ir civetkaķi un, iespējams, sikspārņi, un MERS koronavīruss, kura infekcijas rezervuārs dabā ir vienkupra kamieļi. Covid-19 infekcijas avots (rezervuārs) pagaidām nav zināms.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!