Video: Ēras gals Centrāltirgū – sākusies tirgotāju 'lielā migrācija'
Foto: DELFI

Ja līdz pusnaktij SIA "Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā" nebūs veikusi Gogoļa ielas laukumā esošo tirdzniecības kiosku demontāžu, jau naktī Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāvji demontāžu sāks paši.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Delfi" jau ziņoja, ka Rīgas dome ir gatava uzsākt kiosku demontāžu uzreiz pēc pusnakts, portālam "Delfi" norādīja Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte.

Saskaņā ar līguma uzteikumu, uzņēmumam Gogoļa ielas pusē esošā teritorija jāatbrīvo līdz 14. janvārim. Rīgas Centrāltirgū norādīja, ka vēl pirmdien, 13. janvārī, nomniekam ir likumīgas tiesības tur atrasties un nodarboties ar tirdzniecību, taču jau 14. janvārī teritorijai jābūt izvāktai.

Tikmēr aģentūra LETA vēsta, ka Rīgas Centrāltirgus nomnieks SIA "Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā" neplāno demontēt Gogoļa ielas laukumā esošos tirdzniecības kioskus un apsver iespēju vērsties tiesā, ja Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāvji demontāžu sāks paši, jo nomnieks savas līguma saistības esot pildījis, pauda kompānijas valdes loceklis Armands Veinbergs.

Esam ieguldījuši ļoti lielus līdzekļus teritorijas attīstībā. Tās nav mazas summas," sacīja Veinbergs. Precīzu investīciju summu viņš nevarēja nosaukt, jo valdes locekļa amatā ir tikai nepilnu mēnesi un turpina iepazīties ar dokumentiem, taču tā lēšama simtos tūkstošos eiro.

Veinbergs skaidroja, ka saskaņā ar nomas līgumu "Tirdzniecības namam Latgales priekšpilsētā" ir likumīgas tiesības turpināt saimniecisko darbību šajā teritorijā, ko uzņēmums arī vēlas, taču Rīgas Centrāltirgus vadība vienpersoniski lauzusi nomas līgumu ar nomnieku. Tikmēr "Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā" visus līguma nosacījumus, kas attiecas uz kompāniju, kopš līguma noslēgšanas esot pildījis. Tostarp noteiktajā termiņā allaž samaksāta īres maksa un nekustamā īpašuma nodoklis atbilstoši zemes kadastrālajai vērtībai.

Viņš arī uzsvēra, ka pretēji publiskajā telpā izskanējušajai informācijai "Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā" nav lauzis nomas līgumu ar Rīgas Centrāltirgu.

"Situācija šajā gadījumā ir ļoti kutelīga, tāpēc ka līgums ir lauzts vienpusēji no Rīgas Centrāltrgus puses," sacīja Veinbergs, norādot, ka "Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā" nomas līguma laušanu neakceptē un vēlas turpināt darbību šajā teritorijā līdz 2021.gadam, kas ir termiņš, līdz kādam noslēgts nomas līgums.

Rīgas Centrāltirgum laužot līgumu vienpusēji, esot izveidojusies strīdus situācija, pārliecināts Veinbergs.

"Līgums [par attiecīgās teritorijas nomas tiesībām] ir nostiprināts Zemesgrāmatā, un Rīgas Centrāltirgus skaidri zina, ka viņiem būs jāuzņemas atbildība," sacīja Veinbergs, norādot, ka par sekām, kādas Rīgas Centrāltirgum draud vienpersoniskas līguma laušanas rezultātā, visticamāk, būšot jāspriež tiesai.

Veinbergs uzsvēra, ka "Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā" nav gatavs samierināties ar Rīgas Centrāltirgus rīcību. Saistība ar notikušo "Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā" vērsies arī Tiesībsarga birojā. Ja Centrāltirgū sāksies kiosku demontāža, plānots piesaistīt tiesu izpildītāju nodarītā fiksēšanai, un tālāk piesaistīt arī juristus.

Iepriekš kompānija mēģinājusi risināt jautājumu sarunu ceļā, sazinoties ar Rīgas Centrāltirgu, taču atbildi neesot saņēmusi.

"Kontaktējoties ar savu tiešo iznomātāju Rīgas Centrāltirgu, atbildi tā arī nesaņēmām. Viņi vien bija uzlīmējuši uz kioskiem paziņojumu un mutiski informējuši par līguma laušanu 13. janvārī, kad kioskiem jāatbrīvojas," sacīja Veinbergs.

Tādēļ kompānija informējusi Rīgas Centrāltirgu, ka tiesai būšot jālemj par tālāko, ja savstarpēji neizdosies vienoties. Tāpat kompānija notikušā kontekstā nosūtījusi vēstules Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentam, kā Rīgas pilsētas būvvaldei.

Veinbergs norādīja, ka lielākā daļa nomnieku kioskus ir pametuši un ir neziņa par to, kas tālāk notiks ar šo teritoriju. Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāvju plānoto kiosku demontāžas uzsākšanu Veinbergs sauc par patvaļu no pašvaldības puses.

"Lai gan likums paredz strīdus gadījumā jautājumu risināt ar tiesas starpniecību, šajā gadījumā pašvaldība brutāli vienpersoniski pieņem līgumu lauzt un tālāk nesadarboties," teica Veinbergs.

Pirmdienas vakarā Gogoļa ielas laukumā vairums tirdzniecības kiosku jau bija atbrīvoti no precēm un visapkārt valdīja haoss, izmētātas kastes, salauzti manekeni. Dažos kioskos tika demontēti skatlogi un plaukti. Uz dažiem galdiem vēl notika apģērbu un krāmu tirdzniecība.

Neskatoties uz apkārt valdošo postažu, šajā teritorijā joprojām bija sastopami darboņi, kuri garāmgājējiem piedāvāja iegādāties nelegālās cigaretes.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas Centrāltirgus Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form