Jau šā gada septembrī Rīgā darbu sāks Latvijas Universitātes (LU) topošā ēku kompleksa pirmā ēka - Dabaszinātņu māja, kas būs modernākā izglītības celtne Baltijā, portālam "Delfi" atklāj akciju sabiedrības "LNK Industries" projekta vadītājs Roberts Trautmanis.

Torņakalnā topošā kompleksa pirmā celtne, kas atrodas Jelgavas ielā 1, jau septembrī uzņems studentus no Ķīmijas, Bioloģijas, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātēm - Fizikas un matemātikas Optometrijas un redzes zinātņu nodaļa, kā arī daļēji no Medicīnas fakultātes. Šobrīd ēkā jau sākušies telpu apdares un iekārtošanas darbi, portālam "Delfi" stāsta Trautmanis, piebilstot, ka ēkā notiks gan studijas, gan pētnieciskais darbs. "Šeit atradīsies arī seši valsts nozīmes pētniecības centri," vēsta projekta vadītājs.

Līdzās mūsdienīgām laboratorijām Dabaszinātņu akadēmiskais centrs būs aprīkots ar 30 auditorijām un semināru telpām, no kurām lielākajā varēs uzņemt 300 studentu. Akadēmiskajā centrā atradīsies arī plašs iekšpagalms jeb ātrijs, unikāla siltumnīca uz jumta, vēja ģeneratori, vairākas individuālā darba vietas, kā arī pašapkalpošanās biroja virtuve. 

Daļa energoefektīvās un videi draudzīgās ēkas jumta tiks apzaļumota, kā arī tās sienas - aprīkotas ar metāliskām spirālēm, pa kurām plānots audzēt vīteņaugus. Spirāļu kopējais garums ir aptuveni četri kilometri.

Projekta mājas lapā vēstīts, ka Torņakalnā uzceltais komplekss būs pirmais šāda apjoma studiju un zinātnes centrs Latvijā, turklāt tā sastāvā esošās ēkas būs pirmās augstākās izglītības būves, kas uzceltas Latvijas Universitātei kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas. 

“Kopējās [Dabaszinātņu akadēmiskā centra] ES fondu projekta izmaksas ir 32 miljoni eiro, no tā 65% atvēlēti celtniecības darbiem, pārējie - iekārtām, mēbelēm, aprīkojumam, projektēšanas darbiem un pētniecības centru laboratoriju iekārtošanai,” atklāj Trautmanis.

Projekts ietver Dabaszinātņu centra būvniecību, teritorijas labiekārtošanu un nepieciešamo iekārtu, aprīkojuma un tehnoloģiju piegādi. 85% no minētajām darba izmaksām sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Būvniecību veic pilnsabiedrība “LNK Industries Group”, uzņēmums tika izraudzīts iepirkuma procedūrā. PS “LNK Industries Group” ir dibinājuši divi holdinga LNK Group uzņēmumi - AS “LNK Industries” un AS “LATVIJAS TILTI”

Jau vēstīts, ka nākotnē plānots izveidot Humanitāro zinātņu centru, Dzīvības un veselības zinātņu centru, Skolotāju izglītības centru un Sociālo zinātņu centru. Kompleksā paredzētas studiju servisa un rekreācijas telpas, kā arī dienesta viesnīcas, sporta centrs un ekumēniskā baznīca. Plānots, ka viss komplekss tiks pabeigts līdz 2023.gadam, un tas uzņems 15 000 studentu.

Tags

Eiropas Reģionālās attīstības fonds Latvijas Universitāte zinas zinas-latvija

Comment Form