Cīņā ar Covid-19 izplatību Rīga ir izvirzījusi trīs mērķus, kuri jāsasniedz: mācībām pēc iespējas ilgāk jānotiek klātienē, jāpasargā senioru ar hroniskām saslimšanām veselība un dzīvība, kā arī jāievēro visi drošības pasākumi, lai uzņēmumi turpinātu savu darbu un neapstātos ekonomika, trešdien preses konferencē pauda Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (APP).

Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā DELFI publikācijas par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieejamas bez maksas.
close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Domes priekšsēdētājs bija sasaucis preses konferenci par aktuālo situāciju pilsētā saistībā ar Covid-19 izplatību. Attālināto preses konferenci bija iespējams vērot portālā "Delfi".

Preses konferencē piedalījās arī Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte un Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš.

Dati liecina, ka Rīgā patlaban ir 576 Covid-19 inficēšanās gadījumi: skartas ir 26 izglītības iestādes – 17 skolas un 9 pirmsskolas, saslimuši ir 86 izglītojamie un 66 izglītības iestāžu personāla darbinieki – 60 skolotāji un seši tehniskie darbinieki.

Tāpat Staķis aicināja katram vienmēr un visur līdzi nēsāt sejas masku un ievērot šo prasību, kas pasargās sabiedrību no tālākas vīrusa izplatības. Vienlaikus viņš norādīja, ka skolēnu brīvlaikā jeb no nākamās nedēļas pastiprināti tiks kontrolētas jauniešu pulcēšanās vietas, zupas virtuves un publiskās izklaides vietas.

Staķis uzsvēra, ka vecāku atbildība ir izšķiroši svarīga, jo viņu rokās ir tas, cik veiksmīgi mācības var notikt klātienē. Viņš aicināja vecākus saviem bērniem nodrošināt sejas maskas un ievērot jaunos noteikumus - neļaut bērniem piedalīties amatiermākslas un interešu izglītības pulciņos, grupu sporta nodarbībās iekštelpās. Viņš atgādināja, ka sporta aktivitātes ārā ir atļautas.

"Šīs divas nedēļas ir kritiski svarīgas, lai pārrautu saslimšanas ķēdi," norādīja mērs, aicinot palīdzēt radiem, draugiem, kaimiņiem, ja ir nepieciešamas maskas, vai piedāvāt palīdzību, piemēram, aizejot viņu vietā uz veikalu pēc nepieciešamajām precēm.

Tāpat viņš norādīja, ka Rīgas domes pakļautībā esošās iestādes pielāgojas jaunajai situācijai un ir samazinājušas klātienē strādājošo darbinieku skaitu, nosakot attālināto darbu divas dienas nedēļā. Tāpat tiek organizēts elastīgs darba laiks, darbiniekiem ierodoties no pulksten 7 līdz pulksten 10, attiecīgi darbu beidzot no pulksten 15.30 līdz pulksten 18.30. Staķis pauda cerību, ka šādu principu varētu ieviest arī valsts un privātās iestādes, jo tādējādi nenotiek drūzmēšanās pie ieejām un sabiedriskajos transportos un mazinās sastrēgumi pilsētās.

Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš norādīja, ka patlaban no 108 Rīgas pašvaldības skolām 51 īsteno mācības klātienē, 18 – daļēji klātienē, bet kombinēto modeli jeb mācības klātienē un attālināti – 38 skolas, savukārt viena – Natālijas Draudziņas vidusskola – īsteno attālinātu mācību modeli.

Krastiņš pauda, ka skolēnu brīvlaika nedēļā notiks tās bērnu nometnes, kur dalībnieku skaits nepārsniegs 30 cilvēku. Patlaban notiekot sarunas ar organizatoriem un meklēti veidi, kā organizēt šo nometņu notikšanu.

Tāpat viņš norādīja, ka skolēnu brīvlaika nedēļā pieejami būs pašvaldības āra sporta laukumi un brīvā laika centri.

Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte pauda, ka departaments "ugunskristības" izturēja jau pavasarī un tiek realizēti visi palīdzības pasākumi, daļu pakalpojumu sniedzot attālināti.

Viņa norādīja, ka, sakarā ar valdības otrdien pieņemtajiem noteikumiem, dienas centru nodarbības turpinās notikt, bet plānots, ka nodarbības, kuru auditorija ir bērni, tiks nodrošinātas attālinātā režīmā.

Ar pirmdienu, 19. oktobrī, tiks atjaunota sadarbība ar brīvprātīgajiem no "Latvijas Sarkanā Krusta" un "Latvijas Samariešu apvienības", lai būtu iespējams palīdzēt tiem cilvēkiem, kuri atrodas karantīnā vai pašizolācijā vai kāda cita iemesla dēļ netiek ārā no mājām.

Tāpat departaments ir apzinājis hosteļus un viesnīcas, kas būtu gatavi savās telpās uzņemt cilvēkus, kuri ir pašizolācijā. Patlaban aicinājumam atsaukušies astoņi uzņēmumi, kurus var apskatīt labklājības departamenta mājaslapā.

Neskaidrību gadījumā iedzīvotāji tiek aicināti zvanīt uz Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centru (8000800).

Jau ziņots, ka otrdien apkopotie dati par Covid-19 saslimšanu Latvijā liecina, ka visvairāk saslimšanas gadījumu konstatēts tieši galvaspilsētā - no 75 tieši Rīgā bijuši 52 saslimušie.

Līdz ar to Rīgā patlaban ir 576 aktīvi saslimšanas ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Jau ziņots, ka, turpinot ierobežot straujo Covid-19 izplatības pieaugumu Latvijā, valdība otrdien, 13. oktobrī, pieņēma lēmumu, ka no trešdienas, 14. oktobra, sejas maskas būs jālieto arī veikalos, muzejos, izstādēs un citās vietās.

Savukārt no 17. oktobra būs papildu ierobežojumi interešu izglītībai, privātajiem pasākumiem un sporta jomai, portālu "Delfi" informēja Veselības ministrijas (VM) pārstāve Anna Strapcāne.

Tāpat noteikti stingrāki nosacījumi sabiedriskajā ēdināšanā.

Turpmāk sejas maskas obligāti būs jāvalkā ne tikai sabiedriskajā transportā, bet arī veikalos, aptiekās, pastā, muzejos, bibliotēkās, lidostā, autoostās un dzelzceļa stacijās, kā arī apmeklējot izstādes un reliģiskās darbības veikšanas vietas, piemēram, apmeklējot dievkalpojumu. Prasība par sejas maskām attiecas arī uz šo vietu darbiniekiem, kuri no apmeklētājiem nav nodalīti ar fizisku barjeru, piemēram, īpašām sieniņām.

Tāpat jau šobrīd noteikumi paredz, ka sejas maska ir jālieto pakalpojumu sniegšanas vietās, kur cilvēki uzturas ilgāk par 15 minūtēm un nav iespējams ievērot divu metru distanci, kā arī nav izveidotas citas fiziskas barjeras. Sejas maskas var nelietot bērni līdz 13 gadu vecumam. Tāpat sejas masku var nevalkāt medicīnisku iemeslu dēļ, piemēram, ja personai kustību traucējumu dēļ ir apgrūtināta maskas uzlikšana vai personai ir psihiskās veselības traucējumi, norādīja Strapcāne.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form