Viedokļu sadursmes pie Brīvības pieminekļa: atzīmēt 16.martu vēlas četras organizācijas
Foto: DELFI

Pasākumus 16.marta latviešu leģionāru piemiņas dienā pieteikušas četras organizācijas, plānojot kopumā sešus pasākumus, portālam "Delfi" pastāstīja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietnieks Uģis Vidauskis. Plānots, ka šonedēļ dome izvērtēs saņemtos pieteikumus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā pirmā savu pieteikumu iesniedza biedrības "Daugavas vanagi Latvijā" Limbažu nodaļa, tai piepulcējās arī biedrība "Paspēlēsimies" un biedrība "Gustava Celmiņa centrs". Taču tagad 16.martā pieteikti vēl trīs pasākumi un visus tos vēlas rīkot apvienība "Pret nacismu".

Apvienība pieteikusi ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa, kas ieplānota no pulksten 10:15 līdz pulksten 10:45, sapulci-piketu pret nacisma glorifikāciju, kas ilgs no pulksten 10 līdz pulksten 13 Bastejkalna pusē pie Brīvības pieminekļa un otrreiz ziedus organizācija pie Brīvības pieminekļa vēlas nolikt no pulksten 14:30 līdz pulksten 15:30.

Vidauskis iepriekš vēstīja, ka biedrība "Paspēlēsimies" laikā no pulksten 8 līdz 10 pie Brīvības pieminekļa iecerējusi sapulci jauniešiem, kurā vēstīs par valstij nozīmīgiem datumiem. Plānots, ka sapulcē varētu piedalīties apmēram 20 cilvēki.

Savukārt "Gustava Celmiņa centrs" pie Laimas pulksteņa laikā no pulksten 10 līdz 14 ieplānojis piketu. Tiek lēsts, ka tajā piedalīsies apmēram 50 cilvēki. "Daugavas vanagi Latvijā", līdzīgi kā katru gadu, ieplānojuši dievkalpojuma Doma baznīcā, pēc kura dosies gājienā līdz Brīvības piemineklim, kur plāno organizēti nolikt ziedus. Biedrības organizētais pasākums plānots no pulksten 11 līdz 13, un tajā, pēc organizatoru domām, varētu piedalīties 300 cilvēku.

Pieteikumu iesniegšana ir beigusies un pašvaldība lūgusi policijas atzinumus par pieteiktajiem pasākumiem un dalībniekiem. Plānots, ka šonedēļ dome dos savu atzinumu.

16.marts ik gadu izraisa plašu rezonansi, jo šajā dienā tiek pieminēti Latvijas leģionāri. Pēdējos gados gan šī diena pagājusi mierīgi.

Minētā iemesla dēļ vairākas antifašistiskās organizācijas uzskata, ka ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa tādējādi ir nacisma slavināšana. 2012.gadā 16.marta pasākumi pagāja ļoti mierīgi.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Laima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form