Vien divas balsis 'aiz svītras' palikušais saraksts 'Mūsu partija'/RP vēršas DP par pārkāpumiem vēlēšanās Daugavpilī
Foto: DELFI Aculiecinieks

Apvienotais "Mūsu partijas" un Reformu partijas (RP) saraksts, kuram pietrūka vienas procenta simtdaļas jeb divu balsu, lai pārvarētu iekļūšanai pašvaldībā noteikto 5% barjeru, vērsies Drošības policijā saistībā ar vēlēšanās Daugavpilī, viņuprāt, pieļautajiem pārkāpumiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Mūsu partijas" līdere pašreizējā Daugavpils domes priekšsēdētājas vietniece Līvija Jankovska pastāstīja, ka saraksta pārstāvjiem ir bažas par to, ka vēlēšanu laikā vairākos balsošanas iecirkņos tikusi pieļauta vai nu neprofesionāla, vai arī ļaunprātīga rīcība.

"Pie mums ir vērsušies vairāki cilvēki, kas sūdzējušies, ka nav varējuši nobalsot, jo viņu vietā kāds jau bija parakstījies. Tā vietā, lai mēģinātu noskaidrot situāciju un rastu risinājumu, cilvēki tikuši apvainoti, sakot viņiem, ka paši vien esot vainīgi, ja ļaujot ar savām pasēm balsot citiem cilvēkiem," stāstīja Jankovska.

Kuros tieši iecirkņos minētie starpgadījumi ir notikuši, Jankovska pagaidām neatklāja, vien paskaidroja, ka tādi esot bijuši četri pieci, un viņas rīcībā esot informācija par pietiekami daudziem gadījumiem.

Ar iesniegumu par minētajām nelikumībām deputātu kandidāte jau ir vērsusies Daugavpils vēlēšanu komisijā, un šodien viņai ir paredzēta tikšanās ar tās priekšsēdētāju Raimondu Tukišu, kurā plānots pārrunāt minētās nelikumības un lemt par turpmāko rīcību.

Jankovska gatavojas iepazīties arī ar aizpildītajiem vēlēšanu biļeteniem un cer, ka šajā procesā viņai netiks likti šķēršļi.

Minēto informāciju aģentūrai LETA apstiprināja arī Reformu partijas Daugavpils nodaļas vadītāja, pašreizējā Daugavpils domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova.

Par minētajām nelikumībām vēlēšanu gaitā saraksta pārstāvji ziņojuši arī Centrālajai vēlēšanu komisijai.

Jau ziņots, ka pašvaldību vēlēšanās Daugavpilī ar 55 balsu pārsvaru uzvarējis SC, otrajā vietā atstājot LP, taču abi šie politiskie spēki domē ieguvuši pa četriem deputātu mandātiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie provizoriskie rezultāti.

5% barjeru Daugavpilī pārvarējušas vēl piecas vēlēšanu apvienības - "Attīstības partija" un partija "Alternative", kuras ieguvušas pa diviem deputātu mandātiem, kā arī "Daugavpils atdzimšana", "Sociālā taisnīguma partija"/"Tautas kontrole" un "Daugavpils - mana pilsēta", kuras ieguvušas katra pa vienam deputāta mandātam.

"Vienotība", Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), partija "Par dzimto valodu!", kā arī "Mūsu partija"/Reformu partija Daugavpils domē nav iekļuvušas, liecina CVK apkopotie provizoriskie rezultāti.

Par SC Daugavpilī nobalsojuši 5453 cilvēki jeb 23,02% balsstiesīgo, bet par "Latgales partiju" - 5398 cilvēki jeb 22,79% balsstiesīgo. Par "Attīstības partiju" Daugavpilī nobalsojuši 2429 cilvēki jeb 10,25% balsstiesīgo, par partiju "Alternative" - 2411 cilvēki jeb 10,18% balsstiesīgo, par "Sociālā taisnīguma partiju"/"Tautas kontroli" - 1983 cilvēki jeb 8,37% balsstiesīgo, par partiju "Daugavpils - mana pilsēta" - 1387 cilvēki jeb 5,86% balsstiesīgo, bet par "Daugavpils atdzimšanu" - 1322 cilvēki jeb 5,58 balsstiesīgo.

"Mūsu partiju"/Reformu partiju, kuru pārstāv pašreizējā domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova, no 5% barjeras šķīrusi tikai viena procenta simtdaļa - par šo vēlēšanu apvienību Daugavpilī nobalsojuši 1182 cilvēki jeb 4,99% balsstiesīgo.

Par ZZS Daugavpilī nobalsojuši 985 iedzīvotāji jeb 4,16% balsstiesīgo, par "Vienotību" - 549 iedzīvotāji jeb 2,32% balsstiesīgo, bet partijai "Par dzimto valodu!" savu balsi atdevuši 334 iedzīvotāji jeb 1,41% balsstiesīgo, liecina CVK apkopotie provizoriskie rezultāti.

Par derīgām pašvaldību vēlēšanās Daugavpilī atzītas 23 433 vēlēšanu zīmes.

No SC domē ievēlēti Dmitrijs Rodionovs, Anatolijs Gržibovskis, Aleksejs Nikolajevs un Aleksandrs Samarins.

"Latgales partiju" jaunajā pašvaldības sasaukumā pārstāvēs partijas līderis Jānis Lāčplēsis, Vladislavs Bojarūns, Aivars Broks un Boriss Ivanovs.

"Attīstības partijas" deputāti būs bijusī pilsētās vadītāja Rita Strode un Jānis Dukšinskis, partiju "Alternative" pārstāvēs Jevgēņijs Carevs, Vladimirs Borisjonoks, "Daugavpils - mana pilsēta" - Natālija Petrova, "Sociālā taisnīguma partijas" un "Tautas kontroles" apvienību - Pēteris Dzalbe, bet "Daugavpils atdzimšanu" - Jurijs Zaicevs.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Vēlēšanas 2013
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form