Viena diena DELFI dzīvē. Teksta tiešraides arhīvs
Foto: DELFI

Otrdien, 26. novembrī, DELFI svinēs apaļu jubileju – šajā dienā portālam apritēs 20 gadi. Šī skaistā notikuma gaidās mēs piedāvājām teksta tiešraidi, kurā lasītāji varēja gūt ieskatu DELFI birojā un uzzināt interesantāko, kas notiek redakcijas ikdienas dzīvē. Aicinājām arī jūs uzdot sev interesējušos jautājumus par portālu DELFI un mūsu komandu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

DIENA 'DELFI' REDAKCIJAS DZĪVĒ
Šajā brīdī arī metīsim mieru teksta tiešraidei no ofisa, lai varētu doties tālākās darba gaitās. Jo ziņas neapstājas praktiski nevienā diennakts stundā. :) 
Birojā viesojas arī mākslinieks Gatis Erdmanis, kurš ir DELFI īpašās balvas autors. Šādu balvu jau saņēma filmas "Jelgava 94" autori "Lielā Kristapa" svinīgajā ceremonijā, jau drīz tādu saņems arī DELFI balsojuma uzvarētāji "Spēlmaņu nakts" ietvaros un vēl daudzi citi DELFI balsojumu laureāti.
Teju pusotru mēnesi DELFI RUS redakcijā ciemojas Anastasija no Kijevas. Viņa ir apmaiņas programmas stipendiāte un atbraukusi te, lai uzzinātu vairāk par neatkarīgu mediju mārketinga aktivitātēm. Viņa daudz ko mācījusies gan no Anatolija Golubova, gan mārketinga vadītājas Elises Bikovas, ar kuru kopā izstrādā mārketinga plānu "Stiprini stipros" projektam, kas tiks publicēts decembrī. 
Kādas domas šaudās DELFI sociālo tīklu redaktora Eduarda Gorbunova prātā? Iespējams viņš plāno kādu jaunu asprātīgu video, bet iespējams tas būs kāds stilīgs klipiņš aplikācijā TikTok! Brīvajā laikā Eduards apceļo Latviju, uzstājoties kā grupas "Edavārdi" solists un tekstu autors.
Jau labu laiku mūsu birojā tiek ievērota atkritumu šķirošanas kultūra. Mēs ticam, ka modernā sabiedrībā šī ir pašsaprotama lieta, tāpēc šo tēmu popularizējam ne tikai ar vārdiem mūsu rakstos, bet arī ar darbiem mūsu birojā.
Viesojoties reklāmas nodaļā, Inese Skaraine norāda, ka vairs nav projektu vadītāja, bet gan mediju komunikācijas eksperts. Lūk, kā viss plūst un mainās, arī amatu nosaukumi. Savā darbā nākas nemitīgi dzīvot nākotnē, jau tagad viņa domā par Ziemassvētku un pat janvāra kampaņām. Labi, ka turpat līdzās ir bļoda ar saldumiem, lai var zibenīgi tikt pie enerģijas lādiņa. 
Teksta tiešraide paviesojās mūsu kolēģes Vitas otrajā darbavietā – grimētavā, kur ir viesojušās lielākās Latvijas slavenības, ietekmīgākie politiķi un teju visi prezidenti. 
Bet DELFI krievu versijas saimniecība ir Anatolija Golubova pārziņā. Šodien viņš pārliecinās, ka izrādes "Baltais helikopters" (kurā piedalās arī Mihails Barišņikovs) recenzijā nav kāda kļūda. Jāpārbauda arī raksts par Saeimas atlaišanas iniciatoriem, jo bargākais sods ir lasītāju nopēlums. Martā apritēs jau 20 gadi kopš Anatolijs strādā DELFI! Sākotnēji viņš rakstīja gan par sportu, gan politiku, bet nu viņa vizītkartē teikts "galvenais redaktors". 
Šajā bildē skaidri redzams, ka Jānis Sildniks ir īsts darbarūķis! Iespējams, viņam šobrīd zvana kāds, lai aizrunātu koncertu ar Jāņa nepieradināmo grupu "Doni Tondo", kas regulāri nonāk policijas redzeslokā. Bet varbūt kāds zvana, lai mēģinātu sarunāt koncertu Cēsu lepnākajā izklaides pilī "Fonoklubs", ko aprūpē Jānis un viņa brāļi. Darba laikā Jancis, kā viņu mīļi dēvē kolēģi, rušinās DELFI soctīklos un sniedz karstākās reportāžas ar Facebook LIVE palīdzību.
Reklāmas nodaļas vadītāja Kristīne Brahmane ikdienā vada septiņu cilvēku lielu komandu. Katru gadu tiek organizēti viņas komandas saliedēšanas pasākumi, pērn tas bija spa apmeklējums, šogad izlaušanās istaba, un ne jau šāda tāda, bet šausmu istaba ar īstiem aktieriem. Spieguši esot visi! 
Arī Rihards Reinis izvieto portālā banerus, bet uz viņa pleciem ir arī statistikas lietas – viņš seko līdzi plānu izpildei, lai klienti neuzmestu lūpu. Jāpiebilst, ka viņš ir vienīgais kungs reklāmas nodaļā. Raizēm nav pamata, kolēģes viņam nedara pāri, bet kad čalu kļūst par daudz, Rihards klausās radio vai podkāstu "Bize vaļā".
Dāmas žurnālu nodaļā tā iegrimušas darbos, ka bail tuvoties. Ketija Nuķe-Osīte (no kreisās) atbild par podkāstu sadaļu un gatavo arī rakstus ģimenes portālam Cālis.lv. Bet Dita Vinovska nupat nedēļu pavadīja Sardīnijā, kur kārtīgi atpūtās. Tieši šobrīd viņa vārdos ietērpj savus piedzīvojumus un rakstu, visticamāk, varēsim lasīt jau nākamnedēļ.
Dizainere Inga Čujevska atzīst, ka visvairāk viņai patīk veidot tūrismagids.lv kampaņas, jo tad var papriecāties par skaistu galamērķu fotogrāfijām un iedvesmoties saviem ceļojumiem. Pirms divām nedēļām viņa atgriezās no ASV, kur baudīja atvaļinājumu un nu ar jaunu sparu ir metusies atpakaļ darbos. 
Starp citu, kurš katrs nemaz nevar mūsu birojā ienākt - par to rūpējas moderna drošības sistēma un durvis atveras tikai ar pirkstu nospieduma palīdzību. Kā zināms - čipi un kartiņas mēdz pazust, bet pirkstu uz darbu parasti paņem ikviens.
Jānis Tidriķis ir viens no pirmajiem cilvēkiem, ar ko sastrādāties sanāk jaunajiem DELFI darbiniekiem. Viņš ir tas, kurš sagatavo kolēģu datorus darbam, vienlaikus turot rūpi par drošību biroja datoros.
Ar dizaina lietām strādā arī Artis Gulbis. Lai gan šodien viņš gatavo materiālus rītdienas "DELFI TV ar Jāni Domburu" tiešraidei, tas neliedz pasapņot par jubilejas balli. Viņš prāto, ka citronu kūka būtu tieši laikā.
Kolēģi reklāmas nodaļā apgalvo, ka Sanita Puncule ir ekseļa guru un priecājas, ka viņa labprāt dalās ar savām zināšanām. Jau divus gadus Sanita atbild par reklāmas baneru izvietošanu, kas prasa daudz spēka, ko viņa atgūst brīvdienās, dodoties pastaigās un mielojoties ar cūkgaļas ribiņām. Labākā marināde esot terijaki mērce, to vērts izmēģināt. 
Esi labas klausāmvielas meklējumos? Pirms diviem gadiem, svinot DELFI pilngadību, ļāvām ielūkoties mūsu darbinieku muzikālajos apcirkņos. Vēl šobaltdien var uzzināt, ko tad klausās DELFI darbinieki. Jāspiež, lūk, šeit.  
Šodien ofisā var arī redzēt, kā čakli strādā Vita Daukste-Goba, Tava Māja un Tavs Dārzs redaktore. Viens no šīs dienas uzdevumiem ir saplānot un sarunāt intervijas nākamajai nedēļai. Vitas darba pienākumos ietilpst rakstīšana par interjeru, dārziem, telpaugiem, kā arī ciemošanās pie dažādiem ļaudīm. Piemēram, šovakar viņai būs intervija ar pulksteņmeistaru. Kolēģi atzīmē, ka Vita ir peoniju dīlere un viņa pati arī atzīst, ka ir liela šī zieda fane - šogad vīra vecāku dārzā iestādījusi 35 peonijas. Vitai arī ir viens cits īpašs talants, kas noder strādājot pie mums, taču par to sīkāk tiešraides turpinājumā.
Sporta nodaļas žurnālistu vārdā Uldis Strautmanis sūta sveicienus Jānim Bendzikam un saka paldies par gardo miestiņu. Arī mēs sūtām Jānim sveicienus, jo viņa ģimene kļuvusi vēl kuplāka! Bet līdz dzēriena baudīšanai nedaudz jāpagaida, Uldis šodien strādā pie raksta par mediķiem sporta komandās.
Ticam, ka tas ir ļoti atkarīgs no kolēģiem. Šādā ziņā mums ir paveicies. :) 
Video nodaļas pārstāvis Patriks izrāda, kā norisinās gatavošanās darbi pirms rītdienas tiešraides, kurā pie Dombura viesosies mediķu pārstāvji un politiķi
Iepazīstinām ar "Viņa.lv" žurnālisti Justīni Jurciku, kura spēj savienot darbu DELFI ar žurnālistikas studijām. Šobrīd viņa ir iegrimusi rakstā par cīņu ar hronisku leikēmiju, bet brīvākos brīžos labprāt kolēģiem parāda savu kaķu bildes. Viņi ir burvīgi, to nu varam apgalvot droši.
Mūsu kolēģiem, protams, arī allaž interesē, kas notiek DELFI studijā. 
Žurnālists Viesturs Radovics nesen ir atgriezies no Izraēlas, kur intervēja 87 gadu veco Mēriju, bijušo liepājnieci, kura izdzīvoja holokaustā. Ikdienā viņš gatavo rakstus DELFI+ sadaļai, kā arī ir viens no DELFI nacionālo ziņu nodaļas redaktoriem. Kolēģi smej, ka Viesturs un portāla zīmolu komunikācijas vadītāja Kristīne Melne nemitīgi spēkojas par DELFI nešķīstākā kolēģa titulu.
Kad ilgāku laiku nekārto galdu, tas neviļus apaug ar dažādiem artefaktiem, vadiem un 'gadžetiem'. Vai vari uzminēt, kurā nodaļā atrodas šis galds?
Tikai pirms mēneša žurnālu nodaļā darbu uzsāka Laima Baumane kā "Viņa.lv" redaktore. Tā kā novembris ir vīriešu veselības mēnesis, ir tapusi pirmā podkāsta "Ļauj viņai runāt" epizode, kur Laima iztaujā urologu, mēģinot noskaidrot, vai tiešām kungi kūtri dodas pārbaudīt savu veselību.
Programmētājs Artis Dzundza mēdz gremdēties DELFI 19. dzimšanas dienas ballītē, ikdienā lūkojoties uz šīm fotogrāfijām. Balle esot bijusi visai mierīga, ja salīdzina ar vētraino 18. dzimšanas dienu. Artis vēl nav sarūpējis glaunu ancuku divdesmitgades svinībām, bet sola tam drīz ķerties klāt. Nojauta saka, ka šogad gan ies karsti!
DELFI dizaina nodaļai pavisam nesen pievienojās mākslinieks Oskars Dreģis, kurš zināms arī kā metāla grupas "Oghre" solists. Simboliski, ka viņš pievienojās mūsu kolektīvam līdz ar projekta "Stay Brutal" publicēšanu.
Birojs ir visai dāsni apzaļumots un reizi nedēļā mūs apciemo "puķu vīrs", kurš apčubina visus augus. Lai gan vakar "Tavs Dārzs" rakstīja, ka telpaugi patiesībā gaisu neattīra, tas neliedz priecāties par mājīgo iekārtojumu. 
Teorētiski taisnība. TESA retos gadījumos izmanto arī balsis. Taču to lietojums ir tieši tik rets un fragmentārs, ka vairums klausītāju grupas daiļradi var patērēt kā instrumentālu. Lai nu kā, mums ir prieks diskutēt par šādu jautājumu.
Vai vari uzminēt, kad DELFI vēstīja šo?"Filmas par Amēliju triumfs"Atbilžu varianti: Decembris 2000 / Decembris 2001 / Jūnijs 2005 / Jūnijs 2009…vai šo?"Sākas Merkeles ēra"Atbilžu varianti: Aprīlis 2000 / Septembris 2005/ Oktobris 2007 / Februāris 2016DELFI 20 gadu jubilejas noskaņās šo sestdien tiks publicēts tests lasītājiem, kurā katram būs iespēja pārbaudīt, cik labi atmiņā palikuši zīmīgi pēdējās divdesmitgades notikumi. Testa jautājums pašlaik izvēlas un tos portāla adminsistēmā ievada DELFI galvenais redaktors Ingus Bērziņš.
Uz neilgu brīdi no šīs teksta tiešraides pauzīti paņem mūsu sociālo tīklu satura redaktors Edgars Bāliņš, kuram jāpiedalās kāda podkāsta ierakstā. Gaidīsim, protams, atpakaļ. Mums ir daudzi kolēģi, kuri ikdienā nodarbojas arī ar citām lietām, kā Edgars, kurš ir plašāk zināms arī kā stand-up komiķis 'Comedy Latvia' sastāvā. Allaž priecājamies par savējo panākumiem arī citās nozarēs. 
Jūs, iespējams, domāsiet, ka Latvijas karodziņš uz 'DELFI Plus' redaktora Filipa Lastovska galda ir saistīts ar patriotisko nedēļu, taču nē. Tas uz viņa galda stāv cauru gadu. Šobrīd Lastovskis pēta oktobra 'DELFI Plus' datus, kā arī gatavojas turpināt darbu pie projekta 'Dzimtas DNS'. Tā ietvaros, starp citu, aizvien ir iespējams iesūtīt savus dzimtas kokus. 
Uz IT nodaļas vadītāja Vitālija Vickopa galda ierāmēta ziņa "Testē tikai gļēvuļi", jo reiz viņš kādā čatā tā pajokojis. Skaidrs, ka joki mazi, kad DELFI parādās "Error 500". Tā negadās bieži un panikas IT nodaļā nav, viss allaž tiek ātri atrisināts. Vitālijs šobrīd strādā pie portāla ātrdarbības uzlabošanas un domās jau ir dažādos Ziemassvētkiem veltītos projektos. 
‘DELFI Campus’ redaktors Edžus Miķelsons darba laikā dod priekšroku instrumentālajai mūzikai. Kā liecina viņa t-krekls, šobrīd tā varētu būt pašmāju grupa ‘TESA’, taču to precizēt mēs neatļausimies, jo redzam, ka viņš ir iegrimis kāda gara un sarežģīta raksta tapšanā. 
Attēlā redzama telpa, kas parasti paliek aiz kadra – šeit tiek vadīta studija, kurā norisinās Dombura tiešraides, podkāstu ieraksti un mūsu pašu radītie raidījumi, piemēram, 'Viņa Skaidro'. Ar šo mēs nodrošinām, ka studijā filmēšanas gaitā nav jāatrodas operatoriem, jo viss notiek attālināti. 
Natālija Šindikova ir vecākā dizainere un DELFI strādā vairāk nekā četrus gadus. Viens no viņas mīļākajiem projektiem ir "Vaidelote", kas ir video lekciju kurss par Latvijas kultūrvēsturi. Viņa sola, ka arī turpmāk projektos būs atraktīvas vizualizācijas, turēsim pie vārda!
Mēs vēl īsti nesaprotam, ko dara šis te aparāts, taču apstiprinām, ka ārā nākošie dūmi nav pietiekami apreibinoši. Ja tā ir ūdenspīpe, tad diezgan vāja.
Kad kārojas paškurināt grāmatu lapas, droši drīkst doties pie šī plaukta, tur var atrast pat "Troņu spēles" sērijas grāmatas.
Sporta nodaļai šodien priecīga diena - noskaidrojās, ka Biķernieku trase turpinās uzņemt 'World RX' posmu! Taisnības labad jāpiebilst, ka Toms (attēlā pa labi) ir ārzemju nodaļas žurnālists un par sportu interesējas hobija līmenī. Piemēram, jau kopš bērnības fanojot par savu mīļāko komandu "Liverpool".
Viens no rīta pirmajiem pārsteigumiem ir sveiciens no logu mazgātājiem. Caur šiem tīrajiem biroja logiem paveras skats uz Kīleveina grāvi, uz jauno LU Akadēmisko centru, nesen pabeigto piebrauktuvi un Torņakalna staciju. Atcerēsimies, ka zem šiem pašiem logiem pulcējās dusmīgi ļaudis, dienā, kad pie Jāņa Dombura viesojās Nils Ušakovs.
Pie mums šodien ciemos abi brāļi, kas veido tautā tik ļoti iemīļotās "Prāta spēles". Kā zināms, viens raunds šajās spēlēs tiek nosaukts DELFI vārdā un spēles dalībniekiem jāpārbauda savas zināšanas par šībrīža aktualitātēm. 
DELFI video nodaļas pārstāvis Patriks šobrīd strādā pie kārtējā video. Ikdienā Patriks zināms arī kā kaislīgs Cēsu florbola komandas "Lekrings" fans.
Atbilde uz nākamo komentāru:Protams, ka mūsdienās darbu var veikt attālināti. Arī pašlaik daudzi mūsu žurnālisti un citi kolēģi ir vai nu objektos – Saeimā, utml. – vai no mājām. Taču nekādi sleki, skaipi un vacapi neatsvērs tiešu komunikāciju, kad apmaiņa ar idejām un spriešana notiek sarunājoties un pat sasaucoties vienā telpā. Tāpēc esam diezgan lieli birojā strādāšanas piekritēji. Par lēnu reakciju un plānu saturu nepiekrītam – tad sauciet piemērus! :) 
Inovācijas ienāk DELFI birojā – valdes priekšsēdētājs Konstantīns Kuzikovs ikdienā strādā pie stāvgalda. Šorīt pirmā sapulce pulksten 8.20 aizvadīta ar IT nodaļas vadītāju – abi kungi apsprieda, kādi uzlabojumi nepieciešami portālā.
Mūsu atbilde jūsu jautājumam, kas redzams šeit zemāk. Nav tā, ka automātisko kļūdu labotāju neizmantojam nemaz. Tas drīzāk saistīts ar to, uz kādas operētājsistēmas strādā konkrētā raksta autors un cik čakls bijis, sakārtojot uzstādījumus. Piekrītam Jums, ka drukas kļūdas ir nepieļaujamas. Cenšamies, cik var no tām izvairīties. Esam pateicīgi arī lasītājiem, kas operatīvi par tām ziņo. Jāuzsver arī, ka šī kritika attiecas tikai uz “ātrajām ziņām”, jo padziļinātākus rakstus visus pārbauda korektore.Par kritiku LETAi – droši vien nebūs ētiski komentēt mūsu sadarbības partneru kvalitāti, bet, protams, ka pie erudīcijas un izpratnes par tēmu jāstrādā visiem žurnālistikas nozarē – gan portālos, gan ziņu aģentūrā, gan citur.
Darbs ar diviem ekrāniem ir ierasta lieta, taču IT komandai ar to nepietiek. Viņu sarežģītajam darbam nepieciešami vismaz trīs ekrāni un, ja situācija ļautu, strādātu pie visiem desmit.
Šobrīd studijā viss vēl kluss, bet jau vienos te rosīsies video komanda, lai iekārtotu visu rītdienas tiešraidei.
Raidījums "DELFI TV ar Jāni Domburu" ik dienu nodarbina daudzus kolēģus. Šajā gadījumā arī mūsu dizaineru komandu.
Kā pirmās ik rītu darbu sāk DELFI Brand studio jaunkundzes. Viņas savu pirmo biroja kafiju dzer jau ap septiņiem. Parēķiniet paši, cikos viņām jāceļas! 
Rīts daudziem nav iedomājams bez virtuves apmeklējuma, jo tieši tur ir kafijas automāts! Pirmo krūzi spēcinošā dzēriena jau gatavo ārzemju ziņu nodaļas žurnālists Andris Kārkluvalks. Viņa izvēle – kafija ar pienu un vienu karotīti cukura.
Esiet sveicināti, portāla DELFI draugi un cienītāji! Sākam mūsu lielās jubilejas priekšvakara teksta tiešraidi, kurā aicināsim jūs ielūkoties mūsu redakcijas ikdienas dzīvē un iepazīt mūs - DELFI darbiniekus. Droši sūtiet arī savus jautājumus, padomus, kritiku un novērojumus, lai kopīgiem spēkiem varam nonākt tuvāk viens pie otra.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form