'Vienotība' pagaidām nelems par Saeimas frakcijas vadības maiņu
Foto: LETA

"Vienotības" Saeimas frakcija pagaidām nelems par frakcijas vadības maiņu.

Partijas valde trešdien diskutēja par gaidāmo kongresu un par Edvarda Smiltēna lēmumu atkāpties no "Vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieka amata.

Smiltēns iepriekš skaidroja - nevar būt situācija, kad viņš tiek izvirzīts par partijas vadītāju un atbalsta gadījumā vada partiju, bet parlamenta frakciju vada cilvēks ar diametrāli pretējiem uzskatiem. Tāpēc politiķis mudinājis frakciju beidzot pieņemt "atklātu un godīgu lēmumu", izsakot uzticības mandātu frakcijas vadītājai Solvitai Āboltiņai vai viņam.

Valde izrunāja šo jautājumu, taču nekādi lēmumi neesot pieņemti. Smiltēns sacīja, ka diskusija turpināsies, tāpēc ceturtdien frakcijas sēdē balsojumu viņš nerosinās.

Arī "Vienotības" vadītājs Andris Piebalgs apliecināja, ka lēmumi nav pieņemti, bet valde iepazinās ar Smiltēna lēmumu un motivāciju. Taujāts, vai, viņaprāt, būtu jāmaina "Vienotības" frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa, Piebalgs sacīja, ka būtu rosinājis šo jautājumu, ja uzskatītu to par nepieciešamu soli.

Savukārt Āboltiņa teica, ka trešdien valdē balsojumu attiecībā uz frakcijas vadību nebija, un diskutēts tika arī par kongresa jautājumiem.

Kā ziņots, līdzšinējais "Vienotības" Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Smiltēns 21. jūlijā atkāpās no politiskā spēka Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieka amata. Līdz ar atkāpšanos no šī amata viņš uz laiku apturēja arī savas kandidatūras virzīšanu partijas priekšsēdētāja amatam "Vienotības" kongresā 19. augustā.

Source

LETA

Tags

Andris Piebalgs Solvita Āboltiņa Vienotība
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form