'Vienotība' rosina atsaukt RD pārstāvjus Rīgas brīvostas valdē
Foto: LETA

Rīgas domes opozīcijā esošā partijas "Vienotība" frakcijas deputāti savākuši parakstus par ārkārtas sēdes sasaukšanu, lai lemtu par četru Rīgas domes valdes locekļu atsaukšanu no Rīgas brīvostas valdes, "ņemot vērā viņu neprofesionalitāti un bezdarbību", portālu "Delfi" informēja "Vienotības" frakcija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Vienotība" uzskata, ka līdz šim brīdim no pašvaldības pārstāvjiem ostas valdē – Nila Ušakova (SC), Andra Amerika (GKR), Mihaila Kameņecka (SC) un Vadima Jerošenko (SC) - "nav sekojusi rīcība, kas paskaidrotu un attaisnotu viņu lēmumu balsot pret Rīgas brīvostas pārvaldnieka Leonīda Loginova atstādināšanu no amata pēc Valsts kontroles (VK) revīzijā konstatētajām nelikumībām ostā vairāk kā 41 miljonu latu apmērā".

"Nedrīkst pieļaut, ka atsevišķu politiķu personīgo interešu dēļ VK ziņojums paliek atvilktnē un pārklājas ar putekļiem. Rīgas domes pārstāvji ostā ar savu slikto darbu ir zaudējuši valsts un sabiedrības uzticību, līdz ar to jālemj par viņu atbilstību veikt uzticētos pienākumus," pauž "Vienotības" domnieks Juris Viņķelis.

"Vienotība" uzskata, ka VK revīzijā konstatētās nelikumības bija pietiekams iemesls, lai Logonivs zaudētu amatu. Partijas Rīgas domes frakcija atgādina, ka Valsts policijas uzsākts kriminālprocess par iespējamām nelikumībām Rīgas brīvostā.

Jau ziņots, ka Valsts kontrole secināja, ka brīvostas darbība nav bijusi atbilstoša labas pārvaldības principiem un tiesību aktu prasībām un ir pieļauti nelikumīgi un nelietderīgi tēriņi un nav gūti pienākošies ieņēmumi. Valsts kontrole norādīja uz Rīgas brīvostas zaudējumiem vai nepamatoto rīcību ar finanšu līdzekļiem kopsummā par vairāk nekā 41 miljonu latu.

Piemēram, brīvostas finanšu līdzekļi - 595 000 latu - nelikumīgi tērēti gan darba samaksas noteikumiem neatbilstošām prēmijām, dāvanām un veselības apdrošināšanai valdes locekļiem, gan kļūdaini aprēķinātiem pabalstiem, atvaļinājuma naudai un darba nespējas lapas naudai.

Normatīvie akti prasa sasniegt mērķi ar iespējami mazāku finanšu līdzekļu izlietojumu, taču brīvosta, piešķirot komersantiem piestātņu uzturēšanas izdevumu segšanai 1,08 miljonus latu, nav noskaidrojusi komersantu faktiski ieguldīto līdzekļu apmēru, kas jāsedz saskaņā ar līgumiem, secināts revīzijā.
Finanšu līdzekļu izšķērdēšanas novēršanas noteikumiem neatbilstošiem ziedojumiem brīvosta ir izlietojusi 145 000 latu. Apmierinot fizisku un juridisku personu lūgumus par finansiālu atbalstu, ir izlietoti 745 000 latu, noformējot šo atbalstu kā reklāmas pakalpojumu pirkšanu, lai gan šādu pakalpojumu pirkšana nebija plānota, to tāmes netika saskaņotas un iespējamā ietekme uz ostas pakalpojumu pieprasījuma veicināšanu un kravu apgrozījuma palielināšanos nav vērtēta, secināja Valsts kontrole.

Marta beigās arī izgāzās valsts pārstāvju rosinātais mēģinājums atbrīvot ilggadējo Rīgas brīvostas pārvaldnieku Leonīdu Loginovu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas brīvosta Valsts kontrole Valsts policija Vienotība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form