AFI

Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga piekritusi uzaicinājumam kļūt par patronesi Lielbritānijas Tirdzniecības kameras Latvijā (LTKL) organizētajam labdarības pasākumam "Burns Night", kurā uzņēmēji atzīmēs skotu dzejnieka Roberta Bērnsa 250 gadu jubileju un vāks ziedojumus sociālās rehabilitācijas organizācijām, informēja LTKL.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Labdarības pasākumu "Burns Night" Latvijā organizē jau divpadsmito gadu, taču svinību vēsturē pirmo reizi ir izvēlēta patronese.

"Burns Night" ir LTKL organizēts pasākums korporatīvās filantropijas veicināšanai Latvijas biznesa vidē. Ik gadu tā laikā tiek vākti līdzekļi tādu organizāciju atbalstam, kas sniedz palīdzību grūtībās nokļuvušajiem. Šajā vakarā īpaši godāts tiek skotu dzejnieks Roberts Bērnss, kurš cēlis skotu nacionālo pašapziņu un kā savā dzīvē, tā arī dzejā iemiesojis Skotijas vērtības. "Burns Night" ir svinīgs pasākums, kas norit pēc īpašas programmas. Pasākuma kulminācija ir skotu tradicionālā ēdiena - haggis - ēšana un Bērnsa dzejoļa "Uzruna hagisam" citēšana.

Arī Latvijā 31. janvārī, Mazajā Ģildē, pulcējoties Latvijas uzņēmējiem un Skotijas kultūras cienītājiem, tiks atzīmēta Bērnsa jubileja un vākti ziedojumi sociālās rehabilitācijas un profesionālās pamatizglītības centram "Dzīvesprieks" un bērnu un jauniešu ar invaliditāti biedrībai "Cerību spārni".

"Pasākumam saņemts atbalsts jau no daudziem LTKL biedriem, bet joprojām aicinu uzņēmējus pieteikties pasākumam un atbalstīt labdarību. Pērn atsaucība bija īpaši liela - Pestīšanas armijas bērnu centram "Patvērums" izdevās savākt līdz šim lielāko ziedojumu summu - 9000 latu. Ceram, ka arī šogad uzņēmēji būs atsaucīgi un varēsim palīdzēt bērniem un jauniešiem, kas paši sevi nodrošināt nevar," aicina LTKL valdes priekšsēdētāja Anita Kalēja.

Labdarības saņēmējus LTKL izvēlas ik pēc diviem gadiem, iepriekšējos divos gados tika sniegts atbalsts Pestīšanas Armijai Latvijā, pirms tam LTKL ziedojuši naudu invalīdu un viņu draugu apvienībai "Apeirons", bērnu-invalīdu rehabilitācijas centram "Mēs Esam Līdzās", Saldus un Priekules slimnīcām, kā arī Stradiņa slimnīcas Dzemdību nodaļai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form