Virkne nevalstisko organizāciju Kučinskim prasa skaidrot Krieviņa negaidīto aiziešanu no amata
Foto: LETA

Virkne nevalstisko organizāciju (NVO) un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes locekļi vēstulē Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS) lūdz skaidrot līdzšinējā Valsts kancelejas direktora Mārtiņa Krieviņa negaidīto aiziešanu no amata.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

NVO pārstāvju ieskatā ziņa par negaidīto Krieviņa aiziešanu no ieņemamā amata rada bažas par laika gaitā izveidoto veiksmīgo sadarbību, kas veicināja sabiedrībai nozīmīgu mērķu sasniegšanu.

"Jauna Valsts kancelejas direktora atlase bremzēs Memoranda padomes iecerēto darbu, sašaurinās sadarbību starp nevalstisko sektoru un valsts pārvaldi, radot risku, ka valsts pārvaldes darbs nekalpos sabiedrības interesēm," pausts vēstulē.

NVO pārstāvji norāda, ka, ņemot vērā Krieviņa amata rangu un līdzšinējo darbību, amata atstāšanas process ir neskaidrs, savukārt Kučinska līdzšinējie skaidrojumi, kas balstīti valsts pārvaldes reformas lēnajā virzībā, prasa precīzāku un dziļāku publisku argumentāciju, kas balstīta konkrētos kritērijos.

"Mīklaini pamatojumi, kas rada vietu interpretācijai, nemotivēs kvalificēta vadītāja piesaisti darbam Valsts kancelejas direktora amatā," pārliecināti vēstules autori.

Līdz ar to NVO pārstāvji lūdz Kučinskim informēt sabiedrību par apstākļiem, kādos Krieviņš atstājis Valsts kancelejas vadītāja amatu, skaidrojot, kādos kritērijos balstīts lēmums, un vai iepriekš Kučinskis Krieviņam lūdzis uzlabot darba rādītājus.

Tāpat no Kučinska tiek prasīts informēt Memoranda padomi un sabiedrību, kā viņš redz turpmāku Ministru kabineta un nevalstisko organizāciju sadarbību un kādā veidā plānota iespējami ātra Valsts kancelejas direktora amata aizpildīšana ar kvalificētu valsts pārvaldes profesionāli, kas izprot valsts pārvaldes un nevalstiskā sektora sadarbības specifiku.

Vēstuli parakstījuši biedrības "Ascendum" valdes priekšsēdētāja Zaiga Pūce, Latvijas Jauno zinātnieku apvienības valdes priekšsēdētāja Ieva Krūmiņa, biedrības "Sabiedrība par atklātību "Delna"" direktors Jānis Volberts, biedrības "Latvijas Jaunatnes padome" viceprezidents Mārtiņš Šteins, biedrības "Latvijas Lauku forums" padomes loceklis Āris Ādlers un biedrības "Latvijas Pilsoniskā alianse" direktora pienākumu izpildītāja Kristīne Zonberga.

Kā ziņots, no otrdienas Krieviņš vairs nepilda Valsts kancelejas direktora pienākumus. Līdz jaunā Valsts kancelejas vadītāja iecelšanai šos pienākumus pildīs Valsts kancelejas direktora vietniece, Juridiskā departamenta vadītāja Inese Gailīte.

Jauno Valsts kancelejas vadītāju vispirms varētu meklēt starp valsts pārvaldē strādājošiem, vakar pēc valdošās koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja Kučinskis. Premjers izvairījās komentēt Krieviņa aiziešanu no šī amata. Kučinskis vien atkārtoja, ka tas noticis pēc abpusējas vienošanās, bet citu komentāru viņam neesot.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Delna NVO Valsts kanceleja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form